Неділя 5-та Великого посту

02 Квітня 2023

1 квітня 2023 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю 5-ту Великого Посту, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святої Преподобної Марії Єгипетської, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Божественну Літургію Святителя Василія Великого.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк; митр. прот. Володимир Озарчук; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Єпископ Юліан  виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Сьогодні ми разом із Христом та Його учнями  духовно прямуємо до Єрусалиму. Це шлях роздумів, переосмислення й молитви. Саме сьогодні Христос говорить про Свій Хрест. Він іде в Єрусалим, але не так, як здавалося апостолам, на царство та на інтронізацію. Згодом Йому не клали на голову корону, а поклали терновий вінець, Його не возводили на трон, а розп’яли на Хресті. Він не чув слів похвали, а чув тільки докори, ганьбу і насмішки”.

“…Святий Хрест Господній, який стоїть посеред Храму, знаменує велику Любов Божу до кожного з нас. Чаша,  яку Спаситель випив сповна –  це є чаша Його великої Любові до всього роду людського. Тому й Господь запитує сьогодні кожного з нас:  чи готові ми пити цю чашу разом із Ним? Якщо ми маємо любов до Господа, до наших ближніх, до всього творіння Божого; усвідомлюємо спасительну і жертовну місію Христа; якщо ми творимо добрі діла,  ми п’ємо цю чашу й несемо  cвій життєвий хрест…”, – наголосив Архіпастир.

Після відпусту Його Преосвященство привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.