Панахида за жертвами політичних репресій в місті Коломия

16 Травня 2022

15 травня 2022 року, в неділю 4-ту після Пасхи, біля скульптурного зображення Божої Матері в місті Коломия, відбувся поминальний захід, присвячений вшанування жертв політичних репресій.

В урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Після покладання квітів представниками влади до скульптурного зображення Пресвятої Богородиці, Правлячий Архієрей очолив Панахиду за спокій душ жертв політичних репресій, воїнів та всіх тих хто віддав своє життя за волю і незалежність України.

Керуючому Коломийською Єпархією під час заупокійного богослужіння співслужили: митр. прот. Яків Стефанюк, прот. Андрій Лінкевич, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, прот. Анатолій Момот, ієрей Василь Деркач та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив, що ми не даремно підносимо свої молитви біля скульптурного зображення Матері Божої, адже Пресвята Богородиця є спільною Матір’ю для кожної віруючої людини і, чуючи наші молитви, душі спочилих жертв репресій та воїнів знайдуть свій вічний,  блаженний спокій, а живі захисники залишуться живими, неушкодженими й здобудуть перемогу.

Говорячи про міжнародний День сім’ї, який відзначається цієї неділі Єпископ Юліан зазначив: “Вся наша Україна є духовною сім’єю. Нам слід жити з усвідомленням цього в любові, мирі, братолюбстві та єдності між собою”. 

На заупокійному богослужінні також молились: заступник Коломийського міського голови Володимир Мельничук, виконуюча обов’язки начальника управління культури та туризму Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна, директор Коломийського міського палацу культури “Народний дім” Мирослава Воротняк та громадськість міста Коломиї.