Преосвященний Владика Юліан звершив урочисті богослужінні на Свято Пасхи Христової

16 Квітня 2023

16 квітня 2023 року – в День найбільшого християнського cвята – Воскресіння Господа Ісуса Христа, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Пасхальну Полуношницю, Хресний хід, Воскресну Утреню, Божественну Літургію Святителя ІоанаЗолотоустого та здійснив освячення пасок.

Його Преосвященству за Пасхальними богослужіннями співслужили: митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Урочисте богослужіння розпочалось Полуношницею, під час якої, на 9-й пісні Канону, при словах: «Не ридай по Мені Мати… встану і прославлюся…», Свята Плащаниця була перенесена з середини Храму до Вівтаря та поставлена на Престолі.

Опісля, при співі стихири: «Воскресіння Твоє, Христе спасе…», відбувся Хресний хід довкола Кафедрального Собору та, перед зачиненими дверима, розпочалась Пасхальна Утреня, яка продовжилась Каноном Пасхи в середині Храму.

На стихирах Пасхи Архіпастир, вітаючи клір Кафедрального Собору, дарував Великодні писанки. В кінці Утрені Владика Юліан зачитав Огласительне Слово Святителя Іоана Золотоуста, яке постійно читається на Пасхальній Утрені.

Далі співались Пасхальні Часи та розпочалась Божественна Літургія Святителя Іоана Золотоустого, однією із особливостей якої є читання Євангелії різними мовами. Так, зокрема, Святе Благовістя в Кафедральному Соборі було прочитано на п’яти мовах.

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія зачитав ієрей Дмитро Гром.

Наприкінці урочистого Богослужіння Керуючий Коломийською Єпархією освятив Артос – особливий Пасхальний Хліб, який стоїть біля Вівтаря протягом Світлого тижня та привітав вірян із найвеличнішим християнським Святом.

На завершення Керуючий Коломийською Єпархією звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, зазначивши: “Пасха Христова – це свято перемоги добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю. Найбільше наше спільне бажання тепер – це перемога й справедливий мир. Ми бажаємо, щоб наші захисники і захисниці поверталися живими і неушкодженими… Ми щиро прагнемо, щоб наша країна стала однією із найкращих європейських країн”.

“Сьогодні також Господь дарує нам надію на власне воскресіння… Ще вчора мертва природа сьогодні ожила і відновилася…Хай світло Христового Воскресіння горить в наших серцях. Бажаю всім вам найбільшої перемоги – осягнення Царства Небесного”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Опісля Єпископ Юліан на подвір’ї Собору освятив паски та пасхальні приношення.

Під час торжественного богослужіння також молились: Народний депутат України Андрій Іванчук; Коломийський міський Голова Богдан Станіславський, депутати місцевих рад, керівники структурних підрозділів Коломийської міської ради, Коломийської військової адміністрації та чисельні парафіяни.