Торжественне Архієрейське богослужінння з нагоди 165-ліття Храму села Малий Ключів

22 Вересня 2022

21 вересня 2022 року, з нагоди престольного свята та 165-ліття Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів, Коломийського  благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму митр. прот. Михайло Сметанюк та запросив очолити торжественне богослужіння.

Єпископу Юліану за урочистим богослужінням співслужили: благочинний Коломийського благочиння, настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів митр. прот. Михайло Сметанюк; благочинний Печеніжинського благочиння, настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського села Ковалівка митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Микола Біляк (Львівська Єпархія); настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Джурків митр. прот. Іван Кузьмин; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Замулинці та Храму Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього села Кобилець митр. прот. Василь П’ятничук; настоятель Храму Святого Духа села Турка митр. прот. Андрій Григорчук; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин митр. прот. Юрій Гушул; настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського  селища Печениіжин, Печеніжинського благочиння прот. Микола Глушак та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, у якій зазначив: “Cьогодні ми зібралися тут, щоб об’єднатись в молитві та, щоб ще раз засвідчити нашу єдність і велику любов до Бога, до Його Пречистої Матері… Ми возвеличуємо Пречисту Діву Марію в день Її Різдва. Саме через Її Народження стало можливим наше з вами спасіння, спасіння всього людства та всього творіння Божого… Пресвята Діва Марія своїм батькам принесла велику радість. Йоаким і Анна, які були на перший погляд безплідними, через силу Божу, стають батьками. Дуже часто і ми з вами здаємося безплідними на добрі справи, на молитву, на звершення чогось високого, чистого, справедливого, але сила Господня, яка торкається нашого серця та нашої душі, творить нас плідними на добрі великі справи”…

“Нам сьогодні так важливо цінувати життя. Бо ми, вже понад пів року, переживаємо великі й страшні випробування. Це час великих втрат, коли люди втрачають те, що роками й століттями набували, але, найгірше, коли втрачають тих, кого найбільше любили – своїх рідних і близьких. В цей період ми дійсно цінуємо життя і дякуємо Богові за кожен прожитий день. Людство завжди зверталося за особливою допомогою та особливим захистом до нашої Пречистої Матері. Ми завжди прибігаємо та просимо Її тому, що вона була людиною, яка знає всі потреби людей та завжди молить свого Сина, Господа нашого Ісуса Христа і Він дарує нам те, що необхідно для спасіння”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та 165-літтям Святині, зазначивши: “Я сьогодні вперше у цьому старовинному Храмі, який сьогодні святкує свій прекрасний Ювілей – 165 років, звершую Божественну Літургію. Ваш Храм неймовірно прекрасний та величавий. Тут око насолоджується красою, тут все сяє чистотою, охайністю і порядком. Це свідчить про вашу велику любов та ваше особливе ставлення до нашого Небесного Творця, до Його Пречистої Матері. Звичайно, що без вмілого керівника, без того духовного провідника, доброго пастиря, напевно, не все було б втілено в життя… Отче Михаїле, Ви разом із парафіянами пройшли такі особливі роки становлення нашої Держави і нашої Церкви. Ви робили ті речі, завдяки яким ми сьогодні маємо і свою Державу і маємо сьогодні і визнану, незалежну, канонічну Українську Православну Церкву. Ви як син свого народу, як ревний служитель Церкви Христової, палкий проповідник та відмінний адміністратор всі Богом даровані таланти поклали на вівтар нашої Церкви та Держави”.

Опісля, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив Орденом Святого Архістратига Михаїла митр. прот. Михайла Сметанюка та Дученка Василя Миколайовича, а Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою – релігійну громаду Храму.

Також Подяками Єпархіального Управління Архіпастир нагородив: церковний Хор, братство та сестринство Храму.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Михайло Сметанюк висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, високу  нагороду, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору та букет білих троянд.

Після уставного Многоліття Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства,  очолив читання Акафіста Пресвятій Богородиці.

Завершилось урочисте богослужіння Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.