Торжественне архієрейське богослужіння на свято Богоявлення Господнього

19 Січня 2023

19 січня 2023 року, в день величного дванадесятого свята – Хрещення Господнього, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього місті Коломиї, звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого та Чин Великого освячення води.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром,  протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Правлячий Архієрей виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Cьогодні Господь приходить до нашої природи, яка зазнала гріхопадіння і опускається низько, щоб нас підняти на Небо, до Свого Царства, визволивши від гріховного упадку та зробивши  святими”.

“Cвоїм пришестям в Йордан Господь освячує всю водну стихію Божественною благодаттю, яка дає силу цій воді не тільки бути корисною для тіла, але й для душі… Сьогодні ми молимо Господа, щоб він дарував нам велику благодать, щоб ця вода прогнала і злих духів, і наших злих російських ворогів… Ми просимо, щоб Господь дарував нам перемогу над ворогом і благословив мир на нашій землі”, – наголосив Єпископ Юліан.

Опісля заамвонної молитви, під спів тропарів: “Глас Господній над водами лунає…”, Архіпастир разом із духовенством та вірними вийшли на подвір’я Кафедрального Собору, де був відслужений Чин Великого освячення води.

На завершення Владика Юліан окропив усіх освяченою водою та привітав із величним святом.