Торжественне Архієрейське богослужіння на свято Найменування Господнього

14 Січня 2023

13 січня 2023 року, напередодні великого свята – Обрізання Господнього, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

14 січня, в день Найменування Господнього, коли Православна Церква вшановує пам’ять Святителя Василія Великого, Архієпископа Кесарії Каппадокійської та Святителя Петра (Могили), Митрополита Київського і Галицького, Архіпастир звершив Божественну Літургію Святителя Василія Великого.

Його Преосвященству за святковим богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк; прот. Анатолій Момот; прот. Василь Кушерський; ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

За богослужінням, разом із чисельними вірянами також молились: член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник Дмитро Дмитрович Нагірняк; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, професор Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника Василь Васильович Марчук; директор Коломийського медичного коледжу Василь Петрович Васкул; підприємці та доброчинці: Василь Миколайович Скородійчук та Василь Володимирович Кшановський

Після відпусту Керуючий Коломийською Єпархією виголосив повчальну проповідь, у якій розповів про свято Найменування Господнє.

Говорячи про велич постаті Святителя Василія Великого, Єпископ Юліан нагадав, за що Церква Христова іменує його великим, зазначивши, що він багато потрудився для утвердження догматичних істин та залишив великий богословських спадок.

Також Архіпастир наголосив, що Василій Великий є по-особливому близький для вірних Кафедрального Собору, адже тут перебуває ікона із частичкою його святих мощей.

Далі Єпископ Юліан привітав усіх присутніх із Новим Роком за Юліанським календарем, а іменинників, зокрема: прот. Василя Кушерського, ієрея Василя Деркача, дяка-псаломщика Василя Степановича Мудька, паламаря Василя Івановича Івасютина та високоповажних гостей – з Днем Небесного Покровителя та вручив святі просфори й пам’ятні подарунки.

На завершення Преосвященний Владика, у співслужінні духовенства, очолив Молебень до Святителя Василія Великого перед іконою із частичкою його святих мощей.