Торжественне архієрейське богослужіння у Храмі села Вербовець

05 Грудня 2021

4 грудня 2021 року, в день великого дванадесятого свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці села Вербовець, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Подячний Молебень з нагоди 50-ліття  священичої хіротонії настоятеля Храму митр. прот. Степана Губерната.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму та,  під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму митр. прот. Степан Губернат та запросив очолити торжественне богослужіння.

Єпископу Юліану за святковим богослужінням співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк; настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Вербовець, Косівського благочиння митр. прот. Степан Губернат; настоятель Храму Пресвятої Тройці та Храму Святих мучениць Віри, Надії і Любові  села Шепіт, Косівського благочиння митр. прот. Іван Петращук; ієрей Тарас Стефурак та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом  повчальної проповіді, в якій розповів про історію  свята:  “У Єрусалимському  храмі не було найсвятішого – Ковчегу Завіту і Діва Марія, ввійшовши до Святеє Святих, стала живим Ковчегом та Святинею, через яку прийшов у світ Спаситель”.

Також Владика  Юліан зазначив, що сьогоднішнє свято –  це також свято сім’ї і наголосив на важливості духовного виховання дітей.

Опісля Преосвященний Владика привітав настоятеля Храму митр. прот. Степана Губерната із 50-літтям священичої хіротонії: “50-ій Ювілей священичої хіротонії – це особлива подія для цілої Церкви. Отець Степан став  священиком в час богоборства, сповідництва і мучеництва”.

Його Преосвященство розповів про особливості священичого служіння, зазначивши, що Господь обирає людину для священства, а не людина самостійно вибирає цей шлях.

“Отець Степан хрестив дітей, їхніх дітей і внуків. За цей період часу він став членом родини для кожної  сім’ї у  cелі Вербовець”, – наголосив Єпископ Юліан та побажав отцю Степану Господньої ласки, миру, здоров’я і багато років життя.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Владика Юліан нагородив митр. прот. Степана Губерната Орденом Архістратига Михаїла, а релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

Також отця Степана з Ювілеєм священичої хіротонії привітав благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк, представники влади, братство й сестринство Храму та парафіяни. Церковний Хор виконав пісню: “Отець мій духовний”.

У свою чергу отець Степан подякував Преосвященному Владиці за  візитацію, щиру молитву, високу нагороду та зворушливі слова проповіді й привітання. 

Завершилось урочисте богослужіння Подячним Молебнем та уставним Многоліттям.