Урочисте Архієрейське богослужіння у Соборі Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї

10 Жовтня 2021

9 жовтня 2021 року, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Соборі Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

На подвір’ї Храму Архієрея із короваєм, квітами та привітаннями зустріли молоді парафіяни, а в притворі – священик Собору прот. Анатолій Момот запросив Архіпастиря очолити святкове богослужіння.

За Божественною Літургією Його Преосвященству співслужили: керівник прес-служби Коломийської Єпархії, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець прот. Віталій Козак; працівник Єпархіального Управління, священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї прот. Василь Бойчук; прот. Василь Кушерський; священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї  прот. Анатолій Момот; настоятель Храму Святих праведних Симеона Богоприїмця і пророчиці Анни та Святого Преподобного Агапіта Печерського міста Коломиї ієрей Юрій Кадинський; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Гвіздець ієрей Іван Венгрин; протодиякон Антон Трачук та протодиякон Михайло Голіней.

Урочисте богослужіння мелодійним співом супроводжував церковний хор під керівництвом добродійки Людмили Миколаївни Бойчук.

Після відпусту Правлячий Архієрей виголосив повчальну проповідь, в якій нагадав,  що Храм – це місце, де вірні об’єднуються заради спасіння. Архіпастир порівняв Церкву Христову із кораблем, на якому мандрують вірні по бурхливому життейському морі до тихої пристані – Царства Божого.

Говорячи про життя Іоана Богослова, Керуючий Коломийською Єпархією зазначив, що Святий Апостол своєю любов’ю  відгукнувся на любов Христову та став його учнем ще в юному віці.

Також Єпископ Юліан привітав парафіян Собору та духовенство із престольним святом, подякувавши їм за щоденну турботу про Святиню.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Владика нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

У свою чергу священик Храму прот. Василь Бойчук звернувся до Його Преосвященства зі словами подяки за торжественне свято молитиви та вручив Настоятелю Собору святу просфору, а прот. Анатолій Момот – букет білих троянд.

Під час святкової Божественної Літургії також молився Коломийський міський Голова Богдан Миколайович Станіславський.

Завершилось урочисте богослужіння  уставним Многоліттям та Чином Малого освячення води.