Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди 110-ї річниці Храму села Топорівці

05 Вересня 2022

4 вересня 2022 року, в неділю 12-ту після П’ятидесятниці, з нагоди 110-ї річниці Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці, Городенківського благочиння, де,  у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію.

Правлячого Архієрея з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму Керуючого Коломийською Єпархією зустрів настоятель Храму ієрей Василь Марковський та запросив очолити торжественне богослужіння.

Перед початком Літургії Владика Юліан здійснив возведення читця Костянтина Голея в іподиякони.

Його Преосвященству  за Божественною Літургією співслужили: благочинний Городенківського благочиння, настоятель Храму Святих Апостолів Петра і Павла міста Городенки митр. прот. Богдан Мороз; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Чернятин митр. прот. Михайло Гуменяк; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Глушків  митр. прот. Іван Теремко; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Михальче митр. прот. Іван Терновський; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Семаківці прот. Андрій Дмитрук; прот. Іван Михайленко (Чернівецько-Кіцманська Єпархія); настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця прот. Ігор Івасютин; прот. Михайло Бигар (Чернівецько-Кіцманська Єпархія); священик Храму Святителя Миколая Чудотворця села Чортовець прот. Василь Калин; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Виноград прот. Іван Мороз; прот. Василь Мороз (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); прот. Іван Марковський (Чернівецько-Буковинська Єпархія); настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Хвалибога прот. Любомир Петришин; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці ієрей Василь Марковський; ієрей Тарас Гуменяк та протодиякон Антон Трачук.

Під час урочистого богослужіння також молились: Голова Коломийської районної ради Іван Михайлович Угрин; професор Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника, член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії Василь Васильович Марчук; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник та підприємець Дмитро Дмитрович Нагірняк.

На Малому вході Єпископ Юліан нагородив ієрея Василя Марковського правом носіння жовтого наперсного Хреста.

Під час Божественної Літургії Його Преосвященство рукоположив у Сан Диякона іподиякона Костянтина Голея.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді,  в якій зазначив: “Сьогодні, найперше, ми підносимо свої молитви до Господа за перемогу, мир, спокій, за щасливе повернення українських воїнів до своїх домівок цілими й неушкодженими та за розвиток і процвітання нашої Держави України”.

“Цим спільним богослужінням ми також святкуємо 110-ліття від часу першої Божественної Літургії, яка була тут звершена  та згадуємо всі ті покоління, які переступали поріг цього Храму, які тут підносили свої молитви й прохання та проливали сльози в покаянні. А їх було дуже й дуже багато. Ми дякуємо Богові за єднання всіх нас разом: і тих, які живуть зараз, і тих, які жили та тих, які житимуть у майбутньому, будуть приходити до цієї Святині та будуть тут згадувати нас із вами”, – зазначив Архіпастир.

Також Преосвященний Владика наголосив, що в сьогоднішній недільний день, коли Церква Христова згадує Воскресіння Христове малу Пасху, ми також ще перебуваємо в благодаті іншого свята, вашого престольного дня  свята Успіння Пресвятої Богородиці. Це також є Богородична Пасха і ми розуміємо, що Пасха це завжди визволення, це завжди заступництво, це завжди спасіння: “Від 24 лютого цього року ми з вами молимось за спасіння, за захист, молимося за спокій. Коли людина живе і постійно відчуває загрозу своєму життю, коли ми з вами ходимо перед обличчям смерті, адже немає безпечного місця в нашій країні,  тоді, напевне, більше цінуємо саме життя і більше дякуємо Богові за кожен прожитий день, за кожен промінчик сонця, за кожен ковток чистого повітря. Ми сьогодні дійсно щиро дякуємо Богові за дар життя… Згадуємо Його Пречисту Матір, в честь якої 110 років назад був посвячений цей Храм. Її Успіння – це немов завершення і підсумок всього прожитого шляху. Кожен із нас у свій час також повинен дати такий звіт. Пречиста Діва Марія для нас усіх є прикладом у тому, що Вона є істинною людиною, яка стала довершеною”.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду із 110-ю річницею побудови Храму, а отця Василя Марковського  ще й з отриманням богослужбової нагороди та Днем Народження і Ювілеєм, яке він святкував напередодні.

Після цього, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Єпископ Юліан нагородив релігійну громаду Храму та ієрея Василя Марковського Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами.

Також Керуючий Коломийською Єпархією привітав диякона Костянтина із отриманням Таїнства Священства, побажав бути достойним служителем Церкви Христової та вручив святу просфору.

У свою чергу ієрей Василь подякував Його Преосвященству за візит, батьківські слова повчання й нагороду та вручив Владиці Юліану просфору і букет троянд.

Також диякон Костянтин подякував Архіпастирю за вділене Таїнство, батьківські слова повчання й настанови та подарував Владиці Юліану букет квітів.

Далі слово мав депутат Івано-Франківської обласної ради Мельничук Василь Іванович.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям.

 Біографічна довідка: Диякон Костянтин Голей народився 4 листопада 1991 року в селі Семаківці, Городенківського району Івано-Франківської області.

1997-2007 рр. – навчання в Семаківській ЗОШ I-III cтупенів.

2007-2008 рр. – навчання в Городенківському ПТУ.

З 2009 по 2015 роки – навчався в Івано-Франківському Богословському Інституті.

10 вересня 2016 року – одружився із Осташ Надією Григорівною.

З дружиною виховує двох синів: Михайла (2017 р. н.) та Бориса (2022 р. н.)

4 вересня 2022 року – у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Топорівці, Городенківського благочиння, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, рукоположений у Сан Диякона.