Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди Дня вшанування пам’яті Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона

09 Серпня 2022

9 серпня 2022 року, в день вшанування пам’яті Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у співслужінні численного духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Молебень біля ікони з частичкою чудотворних мощей Великомученика Пантелеймона.

Перед початком Божественної Літургії Правлячий Архієрей возвів у іподиякони Андріана  Ужитчака.

Його Преосвященству за урочистим богослужінням співслужили:  секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, благочинний Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк, благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак, митр. прот. Василь Вепрук, митр. прот. Володимир Озарчук, митр. прот. Іван Кузьмин, митр. прот. Василь П’ятничук, митр. прот. Віктор Шица, митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Роман Лазарук, прот. Василь Лазарович, прот. Юрій Юрчук, прот. Василь Дійчук, прот. Василь Юрчук,  прот. Андрій Лінкевич, прот. Василь Мороз, прот. Микола Грицанюк, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, прот. Іван Ільчишин, прот. Анатолій Момот, ієрей Юрій Кадинський, ієрей Василь Старжинський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Лісецький, завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Традиційно кожного року в день, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, до Кафедрального Собору Преображення Господнього приходить багато людей, щоб взяти участь у Святковій Архієрейській Літургії, приступити до Таїнств Сповіді та Причастя, а особливо прославити мученицький подвиг Великого Цілителя, піднести свої молитви за власне зцілення, або зцілення рідних чи близьких.

Під час Божественної Літургії Преосвященний Владика рукоположив у Сан Диякона Андріана Ужитчака.

Торжественне богослужіння своїм співом супроводжували два хори: Архієрейський Хор Кафедрального Собору Преображення Господнього під керівництвом  Володимира Крив’юка та дитячий Хор Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Слобода під керівництвом Віталії Шепетюк.

Після відпусту Керуючий Коломийською Єпархією звернувся до присутніх зі словами зворушливої проповіді, в якій зазначив: ”Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона. Багато хто з вас знає його життя і напевне не всім зрозумілим є феномен цього життя, тому що людина, яка, як і по тодішніх та й по сьогоднішніх мірках, була абсолютно самодостатньою, вельми багатою і успішною. Він мав усе про що тільки можна було мріяти на той час: визнання, статус, повагу, матеріальні цінності, але почував себе не зовсім комфортно. Нам здається, що людина, яка має все, мала б бути дуже щасливою, але у нього не було єдиного для повноцінного щастя – присутності Істини й Правди, Божественної благодаті та визнання Єдиного та Істинного Бога. І тому, коли в нашому житті є присутність Божественної Любові, тоді людина, не зважаючи на терпіння, скорботи, хвороби, є  щасливою, адже з нею Господь”.

Єпископ Юліан зазначив, що у сьогоднішньому світі є ті, які через страждання і мученицьку смерть свідчать про свою любов до Господа Бога: “Наші воїни, потрапляючи у полон, терплять катування, муки й, помираючи, свідчать про свою любов перед Господом Богом”.

Також Архіпастир подякував усім священнослужителям, вірним, а також лікарям, які зібралися під склепіння Кафедрального Собору в цей день: “Ми  розуміємо, що лише Бог може загоїти рану, завдану війною, а тому необхідно звертатися молитовно до нашого Творця, благаючи про зцілення і переможний мир”.

Звертаючись до нововисвяченого диякона Андріана Ужитчака, Керуючий Коломийською Єпархією привітав його із прийняттям Сану Диякона, дав батьківські настанови щодо майбутнього служіння та вручив святу просфору.

У свою чергу зі словами вдячності за вділене Таїнство до Архіпастиря звернувся диякон Андріан Ужитчак і вручив Єпископу Юліану букет білих троянд.

Далі Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, очолив Молебень до Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона біля ікони з частичкою його чудотворних мощей.

На урочистому богослужінні також молились: член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, підприємець Дмитро Дмитрович Нагірняк, а також медичні працівники Коломийської ЦРЛ та лікувально-діагностичного центру “Вівамед”.

В цей день після богослужіння, ще довгий час у Кафедральному Соборі залишалося багато людей, які в своїх молитвах зверталися до Святого та прикладалися до його святих мощей.

Біографічна довідка: Ужитчак Андріан Юрійович народився 8 вересня 1998 року в селі Великий Ключів, Коломийського району Івано-Франківської області в сім’ї cвященнослужителя.

2005-2016 рр. – навчання у Великоключівській ЗОШ I-III cтупенів.

З 2006 по 2012 р. – навчався у Коломийській дитячій музичній школі №1.

2016-2020 рр. – навчання в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича за спеціальністю “Богослів’я”.

18 липня 2021 року одружився із Карпенюк Наталією Василівною.

24 травня 2022 року народився син – Ужитчак Мар’ян Андріанович.

9 серпня 2022 року – в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном рукоположений у Сан Диякона.