Урочисте богослужіння на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

07 Квітня 2022

7 квітня 2022 року, в день величного дванадесятого свята – Благовіщення Пресвятої Богородиці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, разом із Єпископом Луганським і Старобільським Лаврентієм, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершили Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

За Літургією, яка розпочиналась Вечірнею, Преосвященним Владикам співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Яків Стефанюк, прот. Володимир Андрусяк, прот. Василь Кушерський, ієромонах Осія (Лещишак), протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней та диякон Назар Ягнич.

Після відпусту Керуючий Коломийською Єпархією виголосив повчальну проповідь, у якій розповів про свято Благовіщення, зосередивши увагу на  головних аспектах цієї важливої події в історії нашого спасіння.

Преосвященний Владика Юліан пояснив, що Блага вістка називається  благою, тому що Пресвятій Богородиці через Ангела Гавриїла було сповіщено про те, що Вона стане Матір’ю довгоочікуваного  Месії, Який визволить людство від гріха, прокляття й смерті.

Після відпусту Єпископ Юліан, звертаючись до Єпископа Лаврентія,  подякував йому за  візит та спільну молитву, висловив щирі співчуття з приводу жахливих подій на Луганщині та озвучив спільне побажання усіх українців про настання, у скорому часі, переможного миру в Україні. Далі Владика Юліан подарував Преосвященному Лаврентію святу просфору.

Також до Преосвященного Владики Лаврентія звернувся Коломийський міський Голова Богдан Миколайович Станіславський та вручив йому пам’ятні подарунки.

У свою чергу  Єпископ Луганський і Старобільський Лаврентій подякував Керуючому Коломийською Єпархією за можливість відвідати Єпархію та очолити Літургію в головній Святині в день величного свята Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Він поділився з присутніми на богослужінні своїм болем від пережитого в окупації та роздумами про причини війни й висловив надію, що, перебуваючи на стороні Божій, ми обов’язково переможемо. 

Також на богослужінні молився член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник Дмитро Дмитрович Нагірняк.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Господнього Преображення міста Коломиї, Правлячий Архієрей очолив Вечірню із читанням Акафіста Благовіщенню Пресвятої Богородиці.