Урочисте богослужіння з нагоди престольного свята та 150-ліття Храму села Город

25 Червня 2022

25 червня 2022 року, в суботу 2-го тижня після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята та 150-ліття Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святого Преподобного Онуфрія Великого села Город, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, очолив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста, Чин Малого освячення води та здійснив освячення надбрамної дзвінниці та церковного дзвона.

На церковному подвір’ї, з короваєм, квітами та віршованими привітаннями Правлячого Архієрея зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Його Преосвященство зустрів настоятель Храму митр. прот. Ростислав Близнюк та запросив очолити святкове богослужіння.

Архіпастирю під час урочистого богослужіння співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк;  настоятель Храму Святої Тройці та Храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії села Шепіт митр. прот. Іван Петращук; митр. прот. Яків Стефанюк; настоятель Храму Різдва Іоана Хрестителя міста Косів та Храму Святого Преподобного Онуфрія Великого села Город митр. прот. Ростислав Близнюк; настоятель Храму Святителя Василія Великого села Річка митр. прот. Володимир Левицький; настоятель Храму Зіслання Святого Духа села Соколівка прот. Василь Дійчук; священик Храму Святої Тройці та Храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії села Шепіт прот. Микола Петращук та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Мета сьогоднішнього нашого зібрання полягає в тому, щоб ми всі разом змогли промовити спільну молитву до Господа Бога: молитву покаяння і молитву прохання за те, щоб Господь дарував нам перемогу та благодатний мир, який починається у серці кожної людини і осягає всю вселенну. Щоб ми були примирені нашим Творцем та з усім творінням Божим. Щоб ми перемогли зло й пошесть, які принесли в нашу країну руйнування і смерть та щоб раз і назавжди цього ворога нашого народу було подолано”…

Говорячи про 150- ту річницю з часу побудови і освячення Святині, Преосвященний Владика зазначив: “Ми собі навіть не можемо уявити скільки поколінь переступали поріг цього Храму. Це ваші діди, прадіди, які жили також не в легкий час. Кожне покоління отримує свої випробовування, але в той час люди не мали своєї Держави, незалежності, волі. Вони молили Бога, щоб Він дав, якщо не їм, то хоча б їхнім дітям, онукам незалежну Державу. Вони мріяли про свою Церкву. І тоді, коли не було державності, ні її ознак – була Церква. Вона гуртувала людей та ідентифікувала їх як українців, як народ. Церква не тільки вчила іти дорогою спасіння, любити, творити добро та бути милосердними, вона ще вчила нас бути українцями та патріотами, зберігати і примножувати свою культуру та традиції ”…

Далі Правлячий Архієрей привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та 150-літтям Святині й 90-літтям каплиці, яка знаходиться на церковному подвір’ї.

Після цього, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Ростислав Близнюк висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору та букет білих троянд.

Після уставного Многоліття та Чину Малого освячення води Архіпастир здійснив освячення нового церковного дзвона та оновленої надбрамної дзвінниці.

Завершилось урочисте богослужіння Хресним ходом довкола Храму.