Урочисте відзначення 164-ї річниці від Дня народження українського письменника Андрія Чайковського

27 Травня 2021

15 травня 2021 року, біля сімейного склепу родини Чайковських, на цвинтарі “Монастирок” в місті Коломия, де похований великий українский письменник, громадсько-політичний та культурно-освітній діяч, адвокат –Андрій Якович Чайковський (1857-1935), з нагоди 164-ї річниці від Дня народження, була відслужена Панахида за спокій його душі.

З благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, заупокійну молитву очолив працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук. За богослужінням йому співслужили: ієрей Анатолій Момот, ієрей Юрій Кадинський та духовенство УГКЦ.

Після молитви отець Василь звернувся до присутніх зі словом, в якому закликав берегти пам’ять про видатних синів нашого народу та передавати її наступним поколінням. Також священик передав присутнім вітання і молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Під час заупокійної Літії також молились: Голова Коломийської ОТГ Богдан Станіславський, керівник відділу культури Коломийської ОТГ Ульяна Мандрусяк, Генеральний Директор Національного Музею Гуцульщини і Покуття Ярослава Ткачук, Голова Коломийського міськрайонного Товариства «Просвіта» Василь Глаголюк, представники навчальних закладів, бібліотек та громадськість міста.

Творчість письменника, як і колись, так і сьогодні, має значний вплив на пробудження національної свідомості й виховання молоді.