Урочистості з нагоди вшанування 209-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка у місті Коломия

09 Березня 2023

9 березня 2023 року, на площі Відродження міста Коломиї, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбувся урочистий захід “Шевченківські читання”, приурочений 209-й річниці з Дня його народження.

В урочистому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Спочатку духовенством було звершено заупокійну Літію за спокій душі Кобзаря.

Під час заупокійного богослужіння Архіпастирю співслужили: благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз; митр. прот. Тарас Мойсюк; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Юрій Кадинський; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; протодиякон Антон Трачук та духовенство УГКЦ.

Після відпусту Владика Юліан звернувся до присутніх зі словом, у якому зазначив: “Кожного року ці березневі дні для усіх нас стають особливими, адже у час, коли нове життя долає темряву сну, коли природа пробуджується і дарує нам надію на майбутнє, ми згадуємо видатного сина нашої рідної землі, будителя українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Своїм пророчим словом Він неодноразово будив і надихав багато поколінь наших предків до визвольної боротьби за права та свободу нашого народу. Святий Апостол Павло, говорячи про Боже Слово, вказував, що Воно “живе й діяльне, і гостріше, ніж будь-який двосічний меч. Воно здатне відтинати душу від духу, та судити найпотаємніші помисли й наміри. Воно проникає аж до суглобів, аж до мозку кісток” (Євр. 4, 12). Сьогодні ми всі бачимо, що Господь дією і благодаттю Святого Духа дав великий дар Слова, немов того гострого меча, нашому великому Поету. По сьогодні його пророче слово проникає до глибин серця кожного українця, розбиває кайдани зневіри та надихає на визвольну боротьбу в часі війни. Вшановуючи пам’ять Великого Українця, ми всі просимо Бога допомогти нам сповнити його пророчі слова, щоб Господь дарував нам перемогу над тими, хто прийшов до нас із мечем в руках та щоб розквітла наша Батьківщина й запанував мир на нашій Україні”.

Далі до присутніх звернулись: голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков та Голова Коломийської міської ради Богдан Станіславський.

Опісля відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку представниками влади.

Продовжився захід декламуванням віршів поета та виступами пісенних та хореографічних колективів громади.

Також присутні мали можливість переглянути тематичні книжкові виставки та виставки картин, присвячені Кобзарю.