Вітання Преосвященному Владиці Юліану з нагоди 10-ї річниці перебування на Коломийській кафедрі від духовенства та вірних Єпархії

08 Березня 2023

Ваше Преосвященство!

Рішенням Священного Синоду від 8 березня 2013 року, Ви були призначені Єпископом Коломийським і Косівським, Керуючим Коломийською Єпархією. Відтоді, як Ви очолили Коломийську кафедру, минає 10 років. Це вагома дата в людському житті, і сьогодні ми з глибокою пошаною вітаємо Вас із цим Ювілеєм, який дозволяє підбити підсумки зробленого й окреслити плани на майбутнє.

Повертаючись подумки у той день, коли ми зустрічали Вас у нашому місті, пригадуємо, що вже дорогою до Коломиї Вам довелося долати перші труднощі: через потужний березневий снігопад транспортне сполучення на автошляхах було утруднене, а місцями неможливе. Однак Ви подолали дорогу, а ми, священнослужителі й вірні, дочекалися Вас у Кафедральному Соборі. Відтоді різні виклики не раз поставали на Вашому шляху, але Ви, з Божою допомогою, успішно їх долали.

Щоб перелічити ті справи, які Ви, шановний Архіпастирю, ініціювали й організували за перше десятиліття перебування на Коломийській кафедрі, треба списати не одну сторінку. Спробуємо назвати лише головне.

Насамперед Ви згуртували духовенство і парафіян. Активізували священників, які посилили свою працю на рівні Єпархії і на своїх парафіях, у тому числі з молоддю та дітьми. Це особливо важливе для кожної родини і для всієї країни, бо без християнського виховання неможливо сповідувати і підтримувати загальнолюдські цінності. Ваші ініціативи – футбольний турнір та християнські вікторини для школярів; фестивалі церковних хорів і колядницьких гуртів; конференції та семінари – гуртують талановитих й активних парафіян довкола храмів та сприяють розвитку церковних громад. Упевнені, що після перемоги всі ці заходи, які вже стали традиційними, будуть обов’язково відновлені.

Наша Церква, завдяки Вашій особистій активності, постійно присутня в місцевих ЗМІ, насамперед на телебаченні, де виходить програма з Вашою участю «Бесіди про головне». З Вашого благословенння працюють сайти Єпархії, зокрема й Кафедрального Собору, щомісяця виходить єпархіальна газета «Коломийський вісник», якою Ви керуєте як головний редактор.

Окремо варто сказати про Кафедральний Собор Преображення Господнього, в якому завершено внутрішні роботи і виконано більшість робіт із облаштування території. Усіх, хто буває тут уперше, вражає довершеність і естетична краса його інтер’єру. В полі Вашої уваги і Собор Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова в Коломиї, де теж проводяться будівельні й оздоблювальні роботи.

За роки Вашого керівництва Єпархія зросла й кількісно – за рахунок парафій, які масово перейшли до ПЦУ з автокефальної та московської церков. Територія Єпархії простягається від Дністра до Карпатських вершин, і немає Храму чи каплиці, де б Ви не побували за цей час, уділяючи своє архіпастирське благословення всім віруючим нашої Церкви.

Вашу невпинну працю задля Церкви і народу високо цінують у Києві, Ви нагороджені багатьма державними і церковними відзнаками, в тому числі орденами. Наша Єпархія, на чолі з Вами, на достойному рівні двічі організувала візити очільників нашої Церкви – Святійшого Патріарха Філарета у 2016 році та Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у 2021 році. Ви освячуєте нові храми, рукопокладаєте священнослужителів, дбаючи про майбутнє Церкви, проводите активну просвітницьку та місійну роботу у суспільстві. Знаємо, що працюєте не задля земних нагород, бо справжня нагорода очікує нас на Небі.

Бог обдарував Вас багатьма талантами. Вміння працювати з людьми, навчатися самому й навчати інших, ініціативність, відповідальність, наполегливість, разом із побожністю і ревними молитвами, Ви сповна застосовуєте задля блага Церкви і суспільства, задля перемоги над ворогом.

Ваша діяльність на громадській ниві схвально сприймається і владою, і суспільством, якому імпонує Ваша відкритість і активність – як архіпастиря, як громадянина і патріота. Ця діяльність особливо важлива тепер, коли в Україні триває кровопролитна війна проти російського агресора. Ви благословили волонтерський рух та священників, які стали військовими капеланами. На пожертви парафіян і стараннями духовенства на схід України регулярно надсилається військова та гуманітарна допомога. Ви підтримуєте молитовно, ідейно, духовно та матеріально людей, які вимушено переїхали до нас із розгромлених москалями і небезпечних для життя територій. Ваша особиста стійкість, самопожертва, упевненість у перемозі важливі для кожного і кожної з нас.

Віддаючи належне за подвижницьку десятилітню працю, бажаємо Вам ще довгого і плідного служіння во главі Коломийської Єпархії. Хай Господь допомагає у Вашому служінні, хай благословить Вас здоров’ям, мудрістю, терпеливістю, силами фізичними і духовними. Щоб ми з Вами спільними молитвами і працею невпинно наближали переможний мир на нашій землі, допомагали людям знаходити сенс у житті і мир у душах. Щоб наші сини й онуки повернулися з фронту і відбудували рідні села та міста.

Нехай наша молитовна підтримка дає Вам наснагу в архіпастирському служінні, а Всевишній благословить Вас Своєю милістю та щедротами.

На многії і благії літа, Преосвященний Владико!