Владика Юліан здійснив освячення нової дзвіниці Храму присілку Плай селища Верховина

07 Травня 2022

6 травня 2022 року, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святого Великомученика Юрія Переможця присілку Плай, селища Верховина, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, Чин Малого освячення води та здійснив освячення церковної дзвінниці.

На церковному подвір’ї Преосвященного Владику Юліана з короваєм, квітами й словами привітання зустріли парафіяни і гості  Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму Керуючого Коломийською Єпархією зустрів благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Святої Тройці села Ільці митр. прот. Дмитро Михавків та запросив очолити святкове богослужіння.

Його Преосвященству за торжественною Божественною Літургією співслужили: благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Святої Тройці села Ільці митр. прот. Дмитро Михавків; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня  митр. прот. Іван Рибарук; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Бережниця та Храму та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) прот. Ігор Рибенчук; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка та Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора прот. Володимир Максим’юк; настоятель Храму Святого Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Барвінкове  ієрей Юрій Шкіндюк та протодиякон Антон Трачук.

Під час богослужіння співав хор у складі: Дутчака Володимира (керівник), Дутчак Галини, Рильчук Світлани, Бодоряк Світлани, Соколюк Наталії, Бендзяк Оксани, Храпчук Ірини, Дутчак Тетяни та Рибака Дмитра.

Разом з чисельними парафіянами за богослужінням також молилися: Голова Верховинської районної військової адміністрації Василь Петрович Бровчук, Голова Верховинської районної ради Юрій Юрійович Філіпчук, член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії та відомий благодійник Дмитро Дмитрович Нагірняк.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді.

Говорячи про Світле Христове Воскресіння,  Архіпастир зазначив, що, на жаль, сьогодні ми не можемо в повноті відчувати повноту Пасхальної радості через війну в Україні, але нам варто пам’ятати, що ми з Богом, на боці правди й добра, а тому такий бажаний переможний мир не забариться.

Преосвященний Владика зазначив, що раніше молоде покоління виховувалося на прикладах історичних постатей, які пролили багато крові, замість того, щоб мати за приклад лагідного й покірливого Господа.

Також Правлячий Архієрей розповів про життя та мученицький подвиг Святого Великомученика Юрія Переможця. Він звернувся до етимології самого слова “Мученик”, що в перекладі з грецької означає свідок: “Великомученик Юрій Переможець своїм життям свідчив про Живого Христа. Наслідуючи Святого,  ми також повинні стати свідками Живого Бога своїми добрими справами і нелицемірною любов’ю”.

Щоб укріпити вірних щодо перемоги України у війні над окупантами, Владика Юліан навів приклади минулих благодіянь Божих до Українського народу:  віра  перемогла войовничий атеїзм Радянського Союзу, Україна отримала незалежність, а Православна Церква України отримала визнання.

Після цього Керуючий Коломийською Єпархією привітав релігійну громаду Храму та настоятеля із престольним святом.

Звертаючись до отця Дмитра Михавківа, Його Преосвященство подякував йому за запрошення, мудре адміністрування в благочинні та зразок доброго пастиря для інших священнослужителів.

Опісля Подяки Єпархіального Управління із рук Архіпастиря отримали активні парафіяни та благодійники: Шарабуряк Дмитро Дмитрович, Романюк Іван Дмитрович, Гардежук Михайло Михайлович, Кімейчук Микола Іванович, Коніщук Дмитро Васильович, Думітрак Ганна Юріївна, Гараджук Василь Васильович, Морочило Марія Петрівна, Рибак Володимир Федорович, Шекеряк Марія Юріївна, Морочило Юрій Юрійович та Гардежук Іван Іванович.

У свою чергу отець Дмитро Михавків висловив щиру вдячність Владиці Юліану за візит, мудрі слова повчання, величне свято молитви й вручив святу просфору та букет квітів.

Після уставного Многоліття Архіпастир, у співслужінні духовенства, звершив Чин Малого освячення води та здійснив освячення нової дзвінниці.