Владика Юліан звершив Чин похорону великого українського композитора та музикознавця Олександра Козаренка

23 Березня 2023

23 березня 2023 року, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Єпископ  Коломийський і Косівський Юліан звершив Чин похорону відомого українського музиканта, талановитого композитора, музикознавця, музичного критика, віртуозного піаніста, професора, доктора мистецтвознавства – Олександра Володимировича Козаренка (1963- 2023).

Керуючому Коломийською Єпархією під час заупокійного богослужіння співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Василь Юрчук; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом,  у якому зазначив: ” Всю культурну громадськість нашого краю, України та цілого світу сколихнула жахлива новина про непоправну втрату – смерть великого композитора, піаніста та музикознавця Олександра Володимировича Козаренка”.

Його Преосвященство сказав, що для тих, хто мав щастя бути із ним знайомим, він був прекрасним співбесідником, з яким можна було розмовляти на найрізноманітніші теми, характеризувався безпосередньою поведінкою, відчуттям бачити красу у всьому, тонким гумором, самоіронією та глибинним інтелектом.

Архіпастир зазначив, спочилий Маестро був також і глибоко віруючою людиною, який любив відвідувати Храм Божий та знаходив своє натхнення у роздумах про Творця і спогляданні неповторної краси Божого світу.

“Олександр Володимирович дуже скромно говорив про свій талант, зазначаючи, що це не його заслуга, а що він є тільки ретранслятором Божественної музики”, – наголосив Преосвященний Владика.

На завершення Владика Юліан закликав пам’ятати у своїх  молитвах про великого сина України та нашого краянина – Олександра Козаренка.

Після заупокійного богослужіння тіло спочилого композитора урочистою процесією було пронесене центральною вулицею міста та похоронене на міському кладовищі, у родинному склепі.

Провести в останню дорогу великого музиканта прибули рідні, друзі, колеги, представники влади краю та коломияни.