Владика Юліан звершив торжественне богослужіння з нагоди престольного свята та 95-ліття Храму села Яворів

01 Липня 2021

21 червня 2021 року, в День Святого Духа, з нагоди престольного свята та 95-ліття Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із архіпастирським візитом відвідав Храм Святої Тройці села Яворів, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, Чин Малого освячення води, а також на церковному подвір’ї здійснив освячення ікон Хресних Страждань Спасителя.

На церковному подвір’ї Преосвященного Владику Юліана чарівними звуками трембіт, короваєм та привітаннями зустрічали чисельні парафіяни та гості Храму. Далі діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, провели до Святині.

У притворі Храму Архіпастиря зустрів настоятель Храму прот. Василь Іванюк та запросив очолити торжественне богослужіння.

Правлячому Архієрею за святковою Божественною Літургією співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк; настоятель Храму Святого Духа села Яворів, Косівського благочиння прот. Василь Іванюк; митр. прот. Василь Палійчук (Івано-Франківська Єпархія); митр. прот. Михайло Ганущак (Івано-Франківська Єпархія); настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Хімчин, Косівського благочиння митр. прот. Ярослав Хрущ; настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Цуцулин, Косівського благочиння та Храму Святого Апостола Андрія Первозванного села Мала Кам’янка, Коломийського благочиння прот. Василь Лазарович; настоятель Храму Святителя Василія Великого села Річка, Косівського благочиння прот. Володимир Левицький; прот. Микола Лесюк (Вселенський Патріархат); настоятель Храму Вознесіння Господнього села Буковець, Верховинського благочиння прот. Петро Соколовський; прот. Роман Василевич (Вселенський Патріархат); настоятель Храму Зіслання Святого Духа села Соколівка, Косівського благочиння прот. Василь Дійчук; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Трач, Косівського благочиння прот. Василь Понайда; прот. Микола Шкрібляк (Чернівецько-Хотинська Єпархія); ієрей Василь Павлюк та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив настоятеля Храму прот. Василя Іванюка правом носіння Митри.

Після відпусту Його Преосвященство виголосив повчальну проповідь, в якій розповів про Євангельські події, які передували події зіслання Святого Духа та про саме свято П’ятидесятниці.

“Який неймовірний смуток повинен був охопити Апостолів Христових, які спостерігали Вознесіння свого Небесного Учителя. Здавалося б, Він залишає їх сиротами, але водночас і дає їм обітницю про пришестя у світ Утішителя – Духа Істини, Який наставить їх на шлях Істини”, – наголосив Архієрей.

Також Преосвященний Владика розповів про третю Особу Пресвятої Трійці – Святого Духа, Який є істинним Богом і Який очищає від гріховної скверни, преображає та освячує людину. Він все животворить, виливає в серця Божу Любов, дарує мир, благодать та відчуття майбутнього блаженного життя.

Опісля Його Преосвященство привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та 95-літтям Святині.

Керуючий Коломийською Єпархією підкреслив, що за 5 років, з часу його попередньої візитації, Храм став ще кращим. Особливо втішає те, що в часі різних бід нашого часу: економічної кризи, пандемії, занепаду віри, парафіяни об’єдналися з любові до Бога і Церкви, щоб встановити ікони Хресних Страждань Спасителя.

Також Єпископ Юліан відзначив активну діяльність отця-настоятеля, зауваживши, що він є добрим адміністратором, прекрасним проповідником та щирим молитовником.

Після цього Архіпастир привітав митр. прот. Василя Іванюка із отриманням високої богослужбової нагороди та закликав до подальшого ревного і плідного служіння Церкві Христовій.

Далі, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

Подяками Єпархіального Управління Архіпастир нагородив: церковний Храму, братство Храму, сестринство Храму, молодіжне сестринство Храму, Іванюк Олександру Богданівну, Григорчука Миколу Дмитровича, Прокопишина Михайла Михайловича, Шкрібляка Дмитра Дмитровича, Вепрука Івана Івановича, Шкрібляк Катерину Миколаївну, Вепрук Ганну Петрівну, Потяка Михайла Васильовича, Бендейчука Віктора Юрійовича, Лосюк Вікторію Володимиріву та Рибенчука Віталія Васильовича.

У свою чергу прот. Василь Іванюк висловив вдячність Преосвященному Владиці Юліану за візитацію, зворушливі слова повчання й привітання та подарував святу просфору, букет троянд й пам’ятні подарунки.

Після уставного Многоліття, на церковному подвір’ї, Архіпастир звершив Чин Малого освячення води та здійснив освячення ікон Хресних Страждань Спасителя та скульптурне зображення Господа Ісуса Христа.

Далі на подвір’ї Храму відбувся святковий концерт, присвячений 95-й річниці з часу заснування Храму.