Єпископ Юліан взяв участь у поминальному заході за жертвами Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 років

27 Листопада 2021

27 листопада 2021 року, в місті Коломия, біля пам’ятного Хреста жертвам Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 років, відбувся мітинг-реквієм по вшануванню пам’яті невинно заморених голодом українців.

В поминальному заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Мітинг-реквієм розпочався із покладання квітів представниками влади до пам’ятного Хреста.

Опісля Владика Юліан та Єпископ УГКЦ Василій (Івасюк) відслужили Панахиду за жертвами Голодомору-Геноциду.

Під час заупокійного богослужінням їм співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; прот. Анатолій Момот; ієрей Василь Деркач; ієрей Дмитро Лісецький; ієромонах Осія (Лещишак) та духовенство УГКЦ.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся із повчальним словом, в якому подякував присутнім, які в молитві долучились до загально-національної і навіть всесвітньої молитви за душі невинно заморених жертв голодоморів, які були на нашій землі.

“Коли назріла потреба згадати трагічне минуле нашого народу, яке лежало тягарем на серці, багато науковців, письменників, поетів, художників та скульпторів в єдиному пориві засвідчили всьому світу правду про жахи Голодомору”, – наголосив Архіпастир.

Правлячий Архієрей зазначив, що коли ми говоримо про Голодомор, то перед нашими очима часто повстає образ матері з немовлям, яке помирає від голоду, а матір не може нічого вдіяти. В цьому відкривається найбільший жах Геноциду: “Україна була житницею Європи. Плодовита і Богом благословенна земля могла забезпечити не тільки своїх людей, але й інші держави”.

Також Єпископ Юліан зазначив, що помилково вважати, що трагедія віддаляється від нас, адже Голодомор-геноцид проявляється і в наш час під іншим ракурсом, адже північний сусід  намагається вбити нашу Державу, свідомість, все українське і цьому потрібно протистояти.

На завершення свого слова Владика Юліан побажав присутнім Божої опіки та примноження любові до Бога, ближніх  та Батьківщини, адже лише любов має силу творити рай на землі та привести людину до раю на Небесах.

Під час заупокійного богослужіння також молились: Голова Коломийської ОТГ Богдан Миколайович Станіславський, депутати Коломийської міської ради та громадськість.

Далі, біля скульптурного зображення Пресвятої Богородиці міста Коломиї, Преосвященний Владика Юліан разом із Коломийським  міським Головою Богданом Станіславським та представниками влади взяли участь у покладанні квітів та молитві за жертвами політичних репресій України.