Про батьківське прокляття

Знайте, що прокляття, навіть просто обурення батьків, діють дуже сильно. І навіть якщо батьки не проклинали своїх дітей, а просто обурилися через них, то у дітей потім немає жодного світлого дня: все їхнє життя – суцільна мука. Часто такі діти страждають упродовж усього земного життя.

Адже ті батьки, що словами «посилають» своїх дітей до диявола, «присвячують» їх йому. Відтоді диявол має право на таких дітей, він говорить: «Ти послав їх мені».

Найбільшим скарбом на землі є батьківське благословення. Пам’ятаю, в однієї матері було четверо дітей. Ніхто з них не одружився і не вийшов заміж. Мати плакала: «Помру від горя, бо ніхто з моїх дітей не одружився. Помолися за них». Вона була вдовою, її діти – сиротами. Молився я, молився, але безрезультатно. «Щось тут не те», – подумав.

Діти мені кажуть: «На нас навели порчу». «Та ні, – кажу… А може, ваша мати прокляла вас?». «Може бути, отче, – відповідають, – бо в дитинстві ми дуже пустували, а вона постійно казала нам: «Та щоб вам обрубками бути». «Ідіть, – кажу, – до матері і скажіть їй про справжню причину вашої проблеми, та щоб вона спам’яталася… Щоб покаялася і  від сьогодні безперестанку благословляла вас».

Через півтора року всі четверо створили сім’ї! Мати легко впадала в стан роздратування і зневіри. Бешкетники виводили її з себе, і за це вона проклинала їх.

«Отче, а якщо батьки проклянуть дітей і помруть, то як діти можуть позбутися батьківського прокляття?». Придивившись до себе, вони, швидше за все, визнають, що свого часу були неслухняними, зневажали своїх батьків і тому їх прокляли. Якщо вони усвідомлять провину, щиро покаються і висповідають свої гріхи, то все у них налагодиться. Збагачуючись духовно, вони допоможуть і покійним батькам.

До батьківських проклять належать всі погані слова, сказані нами протягом життя, тобто не тільки: «Я тебе проклинаю», а й такі, як «дурень, дебіл, недорозвинений, нерозумний, виродок, невіглас, на дітях своїх побачиш» тощо (погані слова). Ми маємо право тільки сказати: «Спаси тебе, Господи, збережи тебе, Господи, допоможи тобі, Господи», «я в тебе вірю, у тебе все вийде», «я радий, що ти прийняв самостійне рішення, але варто було порадитися зі мною»  і все в такому позитивному дусі.

Проклинаючи своїх дітей, ми, самі того не розуміючи, віддаємо їх в руки нечистим духам. Біси і без нас спокушають дітей на будь-який гріх, а ми, замість молитви за дітей, допомагаємо злим духам. То що ж ви хочете від своїх дітей?

Дитя за своєю природою – невинний ангел, і якщо у нього погане виховання, то причина в нас. Шукайте гріх у собі і викорінюйте його. Очистивши себе, автоматично очистите і дитину. Молитва матері за дітей відганяє всіх бісів (духа пияцтва, духа куріння, духа розпусти і т.д.). Молитва матері дістане дитя з дна пекла. Плачте за своїми дітьми, матері, а не проклинайте, і Господь нагородить їх. Гріх батьківського прокляття (як батька, так і матері) – великий і тяжкий, і хто без сповіді помре – пекло і батькам, і дітям.

Як зняти батьківське прокляття? Мати (батько) і дитина повинні стати перед іконою Божої Матері і прочитати молитви: Отче наш; Богородице Діво; Символ віри.

Дитя, вставши перед матір’ю, має зробити три земні поклони і просити заради Христа прощення: «Мамо, прости мене, будь ласка, Христа ради, за моє дитяче (доросле) нерозуміння, непослух, зухвалість, пустощі, погані слова (якщо є – побої), за все зло, створене проти тебе (треба згадати зроблене і сказане, важливо перерахувати все повністю).

Мати повинна також зробити три земні поклони перед дитиною і сказати: «Знімаю всі слова мого прокляття, гніву, зухвалості, побоїв, всі злі і образливі слова, сказані тобі, і віддаю тебе (ім’я) під Покров Божої Матері». Далі благословити іконою Божої Матері, перед якою була створена молитва і просилося прощення. Далі ця ікона має належати дитині як благословення.

Потім у храмі потрібно висповідатися перед священиком і причаститися. Сильне батьківське прокляття повинен зняти вищий архієрейський чин (єпископ, митрополит, патріарх).

Паїсій Святогорець