7-ма неділя після П’ятидесятниці

08 Серпня 2021

7 серпня 2021 року, в суботу вечором, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Всеношну з Літією.

В неділю сьому після П’ятидесятниці, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Архієрейську Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Яків Стефанюк, митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Дмитро Лісецький, протодиякон Антон Трачук та диякон Сергій Хоміцький.

Після прочитання Євангелії Його Преосвященство виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “Сила віри сліпців та їхнє благальне звернення до Спасителя зцілити їх: “Ісусе, Сину Давидів, помилуй нас” – це коротка молитва, яка має велику силу, коли підкріплена вірою у Божу всемогутність і Його милосердя.

Преосвященний Владика наголосив, що часто ми, будучи фізично зрячими, маємо хворобу духовної сліпоти, коли не бачимо різниці між добром і злом, не бачимо власної гріховності та не помічаємо ближніх у їхніх випробуваннях і горі, щоб їх підтримати й огорнути своєю любов’ю. За прикладом сліпців ми повинні благати  Господа про зцілення.

Також Архіпастир розповів про природу одержимості, яка є крайнім відходом людини від Бога. Вона настільки покоряється гріху й гріх настільки вкорінюється в її природу, що людина втрачає власну волю і перебуває в абсолютній владі біса. Але Любов Господня може визволити її з найглибшої безодні гріха, зцілити й дарувати спасіння.

Після відпусту Єпископ Юліан привітав усіх присутніх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, звершив Вечірні із читанням Акафіста Господу Ісусу Христу.