Преосвященного Владику Юліана нагороджено особливою відзнакою “За заслуги перед Гуцульщиною”

04 Серпня 2021

2 серпня 2021 року, в рамках візиту до Верховинського благочиння, в селищі Верховина,  на запрошення Голови Всеукраїнського Товариства “Гуцульщина” – Стефлюка Дмитра Петровича, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан відвідав Гуцульську світлицю Музею Гуцульщини.

Cпочатку очільник Всеукраїнського Товариства “Гуцульщина” Дмитро Стефлюк розповів Преосвященному Владиці про історію створення та дільність організації.

Далі Архіпастир мав змогу  побачив головну атрибутику Товариства, світлини та літературу,  присвячену Гуцульщині.

Після цього Керуючого Коломийською Єпархією було нагороджено особливою та найвищою відзнакою Гуцульського регіону – «За заслуги перед Гуцульщиною».

Вручаючи високу відзнаку, Дмитро Петрович зазначив, що цієї нагороди удостоюються особливі люди, які по справжньому і дієво люблять Гуцульський край і саме такою людиною є Владика Юліан. 

“Ви одухотворюєте життя Гуцульщини, дбаючи про духовність людей нашого краю та ініціюєте і беручи активну участь в багатьох різноманітних заходах, які тут відбуваються», – підкреслив Дмитро Стефлюк.

У свою чергу Владика Юліан подякував Дмитру Петровичу за високу нагороду, зазначивши, що справді надзвичайно любить Гуцульський край та його людей і надалі докладатиме максимум зусиль для духовного розвитку краю та збереження, примноження і пропагування унікальної Гуцульської культури, традицій та автентики.

Після цього Правлячий Архієрей нагородив Дмитра Петровича Подякою Єпархіального Управління та подарував пам’ятні подарунки.

На урочистому заході також були присутні:  Голова Верховинської РДА Василь Петрович Бровчук та Голова Верховинської районної ради Юрій Юрійович Филипчук.

Преосвященного Владику Юліана під час відвідин Музею Гуцульщини супроводжували: митр. прот. Юрій Стефлюк, прот. Ігор Ребенчук та протодиякон Антон Трачук.