Урочисте Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму села Кривопілля

03 Серпня 2021

2 серпня 2021 року, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святого Пророка Іллі села Кривопілля, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

На церковному подвір’ї, з хлібом-сіллю та віршованими рядками Правлячого Архієрея зустрічали чисельні парафіяни та гості Храму, а діти, встеляючи дорогу Архіпастирю пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Його Преосвященство зустрів настоятель  Храму прот. Петро Якіб’юк та запросив очолити святкове богослужіння.

Архіпастирю за Божественною Літургією співслужили: благочинний Верховинського благочиння, настоятель Храму Святої Тройці села Ільці митр. прот. Дмитро Михавків; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина митр. прот. Юрій Стефлюк; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня митр. прот. Іван Рибарук; прот. Степан Палько (Львівсько-Сокальська Єпархія); настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) прот. Ігор Ребенчук;  настоятель Храму Святого Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка та Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора прот. Володимир Максим’юк; ієрей Степан Будзан та протодиякон Антон Трачук.

Також на святковому богослужінні молились поважні гості: Голова Верховинської районної державної адміністрації Василь Петрович Бровчук, Голова Верховинської районної ради Юрій Юрійович Филипчук, перша заступниця голови Верховинської РДА Світлана Ярославівна Уржеджук, староста села Кривопілля Юрій Юрійович Стефурак, депутати Верховинської районної ради та місцевих територіальних громад.

Торжественне богослужіння своїм співом супроводжував парафіяльний Хор Храму Святого Лазаря міста Львів під керівництвом регента Володимира Степановича Заборовського.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словами зворушливої проповіді, в якій зазначив, що Пророк Ілля добре знаний і по-особливому шанований в Україні не лише православними, але й представниками інших конфесій, а в світі – навіть різними релігіями.

Преосвященний Владика  пояснив цей феномен особливої любові до Пророка, підкреслюючи, що ревність у служінні Єдиному Богу і сила духу Пророка – чесноти, які приваблюють і закликають до наслідування інших.

Також Архіпастир розповів про ключові й важливі моменти з життя Святого, зазначивши, що Пророк Ілля отримав нове й дивне для Старого Завіту Одкровення про Бога, як про люблячого, лагідного і милосердного Отця, а не жорстокого і грізного Суддю, який лише карає.

Далі Його Преосвященство привітав настоятеля та релігійну громаду із престольним святом, побажавши завжди перебувати під молитовним заступництвом Святого Пророка Іллі та наслідуючи його великі чесноти.

Далі,  з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Владика Юліан нагородив настоятеля та релігійну громаду Храму Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами.

Подяки Єпархіального Управління із рук Його Преосвященсттва отримали: Спіндзак Василь Іванович, Стефурак Ярослав Іванович, Дутчак Ярослав Іванович, Рибак Володимир Федорович, Храпчук Ірина Володимирівна та Заборовський Володимир Степанович.

У свою чергу отець Петро подякував Владиці Юліану за візитацію, свято молитви, повчальні слова проповіді, зазначивши що Його Преосвященство, як послідовник святих Апостолів, з великим достоїнством несе нелегкий хрест Архієрейського служіння, мудро дбаючи про ввірену йому Богом паству, завдяки чому є прикладом для духовного наслідування духовенству та вірним.

На знак своєї синівської поваги та любові настоятель Храму подарував Владиці святу просфору та букет білих троянд.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.