Архіпастирське служіння в неділю 10-ту після П’ятидесятниці

21 Серпня 2022

20 серпня 2022 року, в суботу вечором, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Всеношну з Літією.

В неділю десяту після П’ятидесятниці, Правлячий Архієрей очолив Архієрейську Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук, диякон Назар Ягнич та диякон Андріан Ужитчак.

Після прочитання Євангелії Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив, що подія зцілення біснуватого юнака відбулась одразу після події Преображення, а тому три апостоли, які зійшли з Христом з гори Фавору, відчувши блаженство, повернулись на землю, в долину плачу й страждань і відчули жах пекельного поневолення людини.

“Ще сьогоднішнє Євангельське читання є особливим тому, що нагадує кожному про причину безсилля апостолів у зціленні біснуватого – це їхня слабка віра. Ця чеснота буває міцнішою або слабшою. Буває, що вона й зовсім зникає. І саме за жодну з чеснот Господь так не хвалив і не докоряв, як за наявність чи відсутність віри. Зараз сьогодення схоже на пекло. Навколо нас – вороги, які біснуються. А віра часто буває слабкою, щоб ми могли подолати їх. І сьогодні лише в Храмі Божому ми можемо знайти духовний Фавор, відчути духовне піднесення, адже тут завжди є присутнім Господь ”, – наголосив Архіпастир.

Також у cвоїй проповіді Преосвященний Владика нагадав присутнім про важливість посту й молитви у житті християнина.

Після відпусту Правлячий Архієрей привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Керуючий Коломийською Єпархією, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Господу Ісусу Христу.