Торжественне богослужіння з нагоди престольного свята Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї

19 Серпня 2022

19 серпня 2022 року, в день величного свята – Преображення Господа Бога й Спаса нашого Ісуса Христа, головна Святиня Коломийської Єпархії – Кафедральний Собор Преображення Господнього святкує своє престольне свято.

З нагоди храмового торжества Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан – настоятель Кафедрального Собору, очолив святкову Архієрейську Божественну Літургію.

На церковному подвір’ї Архіпастиря привітали вихованці Катехитичної Школи “Діти Божі”, яка діє при Кафедральному Соборі, та, встеляючи Його Преосвященству дорогу пелюстками квітів, провели до Святині.

У притворі Правлячого Архієрея зустрів благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк разом із численним духовенством та запросив звершити урочисте богослужіння.

За святковою Божественною Літургією Його Преосвященству співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; митр. прот. Володимир Озарчук; митр. прот. Тарас Мойсюк; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; прот. Андрій Лінкевич; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; прот. Василь Кушерський; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук; диякон Назар Ягнич та диякон Андріан Ужитчак.

На урочистому богослужінні також молились: Народний депутат України Андрій Іванчук, голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков, Коломийський міський голова Богдан Станіславський; перший заступник голови Коломийської районної військової адміністрації Любов Михайлишин;  член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник і підприємець Дмитро Нагірняк; благодійник та підприємець Василь Боднарчук та депутати Коломийської міської та районної рад.

Торжественне богослужіння молитовно супроводжував Архієрейський Хор Кафедрального Собору під керівництвом Володимира Дмитровича Крив’юка.

Традиційно цього дня до головної Святині Єпархії прибула велика кількість вірних, щоб молитовно відзначити престольне свято та освятити плоди.

Після відпусту Преосвященний Владика звернувся до присутніх зі словами зворушливої проповіді, в якій зазначив: “Свято Преображення для нас є особливим, тому що наш Кафедральний Собор освячений в пам’ять про цю величну Євангельську подію. Престольне свято ми святкуємо в особливий час – час великих випробувань для нашої країни й нашого народу. Серед страху, болю, сліз і втрат ми, з волі Божої,  дожили до цього дня і сьогодні духовно радіємо та дякуємо Богові за дар життя. Сьогодні також наші молитви лунають за перемогу, за мир, завершення війни і за повернення до своїх домівок живими і неушкодженими наших воїнів”.

Єпископ Юліан наголосив, що, побачивши преображеного Христа, апостоли були у великому здивуванні й захопленні, адже у Тому, хто завжди з ними перебував, відкрилася часточка  Божества.

“Якщо ми будемо слухати Господа й виконувати все, що записано у Святій Євангелії, якщо серце, сумління і душа будуть пройняті Євангельською любов’ю, тоді ми зможемо досягти Царства Небесного й навіть відчути його ще тут, перебуваючи на землі”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Cеред іншого Керуючий Коломийською Єпархією зазначив: “Сьогоднішнє богослужіння свідчить про те, наскільки ми любимо Бога: убранство нашого Собору,  жертовність і присутність на богослужінні все це свідчить про нашу любов до Нього”.

Також Преосвященний Владика подякував священнослужителям за спільну молитву. Особливу подяку висловив соборним священикам, Архієрейському хору, братству і сестринству.

“…Нехай Господь наш Ісус Христос, який сьогодні преобразився на Фаворській горі, преобразить душі й відкриє очі нашим ворогам, оселить в їхні серця Страх Божий, щоб вони усвідомили весь тягар і жахливість свого гріха та те горе, яке вони принесли на нашу рідну землю та щоб  розкаялися у своєму злі й більше ніколи не приходили на нашу землю”, – зазначив Архієрей.

На завершення свого слова Єпископ Юліан привітав парафіян та гостей Кафедрального Собору із престольним святом та Днем міста.

Після цього, від імені духовенства та вірних Єпархії Правлячого Архієрея – Владику Юліана зі Святом Преображення Господнього і престольним торжеством привітав благочинний Коломийськького міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк та вручив святу просфору.

Після уставного Многоліття, на подвір’ї головної Святині Коломийської Єпархії, Архіпастир, у співслужінні духовенства, звершив Чин Малого освячення води та освятив принесені плоди.

Завершилось урочисте святкування Хресним ходом довкола Храму.