Архіпастирське служіння в неділю 23-тю після П’ятидесятниці

20 Листопада 2022

19 листопада 2022 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю двадцять третю після П’ятидесятниці, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Божественну Літургію Cвятителя Іоана Золотоустого.

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; митр. прот. Яків Стефанюк; ієрей Василь Деркач; протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

За урочистим богослужінням молились: Голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Василівна Онищук; Народний депутат України Олена Василівна Вінтоняк; керівник апаратау Івано-Франківської обласної військової адміністрації Ярослав Богданович Дем’янчук; Голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Олексійович Глушков; заступник начальника управління культури, національностей та релігій, начальник відділу у справах національностей та релігій Івано-Франківської обласної військової адміністрації Тетяна Миколаївна Лапка.

Після прочитання Євангелії Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді на тему недільного зачала, в якій зокрема зазначив: “Сьогодні, як і кожної неділі й свята ми повинні линути до Храму Господнього на нашу спільну молитву й зустріч з Господом Ісусом Христом. Тут ми отримуємо те, до чого так довго прагнули, тут ми чуємо слова нашого Спасителя, якими Він звертається до нас, як до своїх дітей. Сьогодні ми всі переживаємо нелегкий час: час скорботи,  втрат, але також час особливої молитви та єднання. Нам необхідно приходити у Храм просити й благати Бога, щоб Він подав нам визволення від ворога-окупанта, свою милість, яка проявиться у мирі та нашій спільній перемозі”, – наголосив Архіпастир.

Після завершення богослужіння  зі словом до присутніх звернулась Голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, яка, від імені  Івано-Франківської обласної військової адміністрації та обласної ради нагородила Преосвященного Владику Юліана найвищою нагородою Івано-Франківської області “Доблесть Прикарпаття”.

Вручаючи нагороду, Світлана Василівна подякувала Його Преосвященству за титанічну працю задля розвитку й процвітання рідного краю, постійні молитви, допомогу українському війську, волонтерам та внутрішньопереселеним особам.

Також Керуючого Коломийською Єпархією привітала Народний депутат України Олена Вінтоняк та вручила букет білих троянд.

У свою чергу Єпископ Юліан подякував Світлані Василівні за високу нагороду та подарував унікальну ікону ручної роботи – копію ікони Святої Мучениці Світлани, яка зображена у Кафедральному Соборі та вручив букет троянд.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Єпископ Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Всеношну з Літією напередодні свята Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.