Архіпастирське служіння в неділю 5-ту після П’ятидесятниці

17 Липня 2022

16 липня 2022 року, у суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Пребраження Господнього міста Коломиї, звершив Всеношну з Літією.

В неділю п’яту після П’ятидесятниці, Архіпастир звершив Архієрейську Божественну Літургію Cвятителя Іоана Золотоустого.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Яків Стефанюк, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Преосвященний Владика Юліан звернувся до присутніх зі словом проповіді на тему недільного зачала, в якій зазначив: “Якщо уважно читати сьогоднішнє Євангеліє і роздумувати над його словами, то для нас відкривається таємниці. Найперша правда полягає в тому, що злі духи існують. Інша наука – злі духи з допуску Божого можуть вселятися в людину, а також входити у тварин. Лише немає доступу злий дух в серце людини, яке переповнене любов’ю, благочестям, добром та милосердям… Найважливіше, що хоче сьогодні Євангеліє донести до нас, це те, що там, де приходить Господь, де пробивається Божественне Світло, де промовляється Слово Боже, там все стає на свої місця, людина може відновити в собі першообраз святості, повернути свою людську гідність. Де Господь там зникає страх і приходить благодатний мир та спокій”.

Також Його Преосвященство наголосив, що сьогодні весь український народ має зрозуміти, що ворога в першу чергу можна подолати й перемогти з Божою допомогою, адже тільки Він може дати цю силу, міць та може створити чудо, на яке ми всі очікуємо. 

На завершення богослужіння Архієрей привітав усіх зі святою неділею та подав своє Архіпастиське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Господу Ісусу Христу.