Архіпастирське служіння в неділю Фомину

14 Травня 2021

8 травня 2021 року, напередодні Фоминої неділі, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю Антипасхи, Його Преосвященство звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Архіпастирю за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Яків Стефанюк, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Лісецький, протодиякон Антон Трачук, протодиякон Михайло Голіней, диякон Сергій Хоміцький та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Правлячий Архієрей виголосив повчальну проповідь, в якій розповів вірним про феномен християнської віри і причини її послаблення: “Якщо близький учень Христа – Апостол Фома засумнівався у Воскресінні Господа, то тим більше ми, сучасні християни, віддалені від Євангельських подій в часі та внаслідок гріховного життя, підвладні спокусі сумніву. Лише любов до Бога й довіра до Нього дарує нам саму віру, бо й Апостол Павло у своєму знаменитому Гімні любові пише: “Любов… вірить усьому” (1Кор.13, 7).

Також Владика Юліан розповів присутнім про значення Артосу – особливого Пасхального Хліба, який було освячено в день Пасхи і часточки якого роздавалися в цей день вірним: “Після Воскресіння і Вознесіння Господа на Небо, апостоли, збираючись на трапезу й на згадку про свого Божественного Вчителя, завжди залишали на столі особливий Хліб, який символізував Його присутність. Так само і для нас, православних християн, Артос є символом Воскреслого з тілом Господа, який перебуває з нами”.

Ще Єпископ Юліан у своєму слові привітав присутніх у Соборі матерів з Днем Матері. Він зауважив, що материнство є особливим подвигом жінки, а материнська любов і піклування – це почуття, які завжди характеризуються чистотою і щирістю.

Також Його Преосвященство закликав вірних ніколи не забувати своїх матерів, піклуватися про них і підносити за них свої молитви.

В кінці Божественної Літургії Архіпастир привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященний Владика Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Воскресінню Христовому.