Вшанування Дня пам’яті та примирення в місті Коломия

14 Травня 2021

8 травня 2021 року, на Площі Скорботи міста Коломиї, відбулось поминальне віче, присвячене Дню пам’яті та примирення.

В поминальному заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Захід розпочався покладанням квітів до поминального монумента представниками влади та хвилиною мовчання за загиблими в Другій світовій війні українцями.

Далі Єпископ Юліан та Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ відслужили Панахиду за жертвами війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.

Архієреям за богослужінням співслужили: керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, прот. Василь Юрчук, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, ієрей Юрій Кадинський, завідувач Канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, протодиякон Антон Трачук та духовенство УГКЦ.

Після відпусту Владика Юліан звернувся до присутніх зі словом, в якому зауважив, що такі пам’ятні заходи мають на меті нагадати про події минувшини та запобігти повторенню жахів війни в майбутньому.

Також Архієрей закликав молитовно пам’ятати усіх українців, не тільки військових, але й простих цивільних громадяни, які захищали свій край від ворога.

“Пасха Христова нагадує кожному, що зло та смерть є переможені Христом і теперішні трагедії є тільки тимчасовими випробуваннями перед лицем вічності”, – наголосив Керуючий Коломийською Єпархією.

В урочистостях також взяли участь: секретар Коломийської міської ради Андрій Куничак, перший заступник Голови Коломийської ОТГ Олег Токарчук, керівник відділу культури Коломийської ОТГ Уляна Мандрусяк, депутати Коломийської міської та районної рад, керівники й працівники структурних підрозділів Коломийської РДА та Коломийської ОТГ, громадськість.