Урочисте архієрейське богослужіння у Храмі селища Верховина

12 Травня 2021

6 травня 2021 року, в четвер Світлого тижня, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святого Великомученика Юрія Переможця, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина, Верховинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив торжественну Архієрейську Божественну Літургію.

На подвір’ї Храму Архіпастиря із короваєм, квітами й привітаннями зустріли чисельні парафіяни, та, під мелодійний передзвін, провели до дверей Святині.

У притворі Храму Правлячого Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Юрій Стефлюк та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина прот. Юрій Стефлюк; настоятель Храму Перенесення мощей Святителя Миколая Чудотворця села Бережниця та Храму Святого Великомученика Іоана Сучавського села Криворівня (присілок Устя) прот. Ігор Ребенчук; настоятель Храму Пророка Іллі села Кривопілля прот. Петро Якіб’юк та протодиякон Антон Трачук.

Під час Малого входу, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Єпископ Юліан нагородив настоятеля Храму Успіння Пресвятої Богородиці селища Верховина прот. Юрія Стефлюка правом носіння Митри.

Після відпусту Преосвященний Владика звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій нагадав вірним, що ми перебуваємо в особливому періоді життя Церкви, який називається Світлим тижнем і який характеризується постійною згадкою про події Воскресіння, коли серце віруючої людини відчуває неймовірну радість і вдячність Господу за Його дар вічного життя нам.

Далі Його Преосвященство пояснив у чому полягає суть Жертви Христової і який дар ми отримали завдяки смерті і Воскресіння Спасителя: “Своєю Жертвою він визволив нас від гріха, смерті та вічних мук, примирив людину з Богом та дав надію на вічне й блаженне життя”.

Також Архіпастир пояснив в чому полягає феномен християнського мучеництва загалом та мученицького подвигу Cвятого Великомученика Юрія Переможця зокрема.

“Слово “мученик” грецькою мовою звучить як “свідок”. Мученики були свідками Воскресіння Христового. Вони безстрашно ішли на смерть тому, що завдяки своїй вірі удостоїлися одкровення від Бога – Бог є Любов, смерті не існує, вона знищена Воскреслим Христом а існує вічне життя до якого вони прагнуть”, – наголосив Архієрей.

Також Єпископ Юліан наголосив на тому, що кожен з нас, хто іменує себе християнином, покликаний бути свідком Воскреслого Христа у світі, проповідуючи його тим, хто досі чужий Христу, і не тільки словом, але й своїм власним благочестивим життям і дієвою любов’ю.

Звертаючись до настоятеля Його Преосвященство підкреслив, що за роки свого служіння на парафії священик здобув повагу і любов парафіян, він з гідністю і достоїнством несе хрест свого священичого служіння, є добрим проповідником та характеризується безліччю чеснот.

Далі Владика Юліан вручив митр. прот. Юрію Стефлюку Грамоту про нагородження його високою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри.

У свою чергу отець Юрій подякував Архіпастирю за візитацію, звершене ним урочисте богослужіння й піднесені молитви та подякував за отримання високої богослужбової нагороди – права носіння Митри.

Священик побажав Правлячому Архієрею у здоров’ї й кріпості тілесних і душевних сил звершувати своє нелегке, повне випробовувань і подвигу служіння на Коломийській кафедрі, піклуючись про Богом ввірену йому паству.

Серед поважних гостей на богослужінні також молились: Голова Верховинської районної державної адміністрації Бровчук Василь Петрович, Голова Верховинської районної ради Філіпчук Юрій Юрійович та Голова селища Верховина Мицканюк Василь Миколайович.

З нагоди дня іменин Єпископ Юліан подарував Голові Верховинської районної ради Філіпчуку Юрію Юрійовичу унікальну ікону Святого Великомученика Юрія Переможця. Голова Верховинської районної державної адміністрація та Голова селища Верховина також удостоїлися Великодніх подарунків з рук Його Преосвященства.

Завершилося урочисте богослужіння уставним Многоліттям.