Архіпастирське служіння в свято Покрови Пресвятої Богородиці з нагоди 125-ліття Храму села Річка

15 Жовтня 2021

14 жовтня 2021 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із архіпастирським візитом відвідав Храм Святителя Василія Великого села Річка, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та здійснив освячення надвратної каплиці з іконою Пресвятої Богородиці.

На церковному подвір’ї Преосвященного Владику Юліана з короваєм, квітами й словами привітання зустріли парафіяни і гості  та, під мелодійні звуки трембіт, провели до Святині.

У притворі Храму Керуючого Коломийською Єпархією зустрів настоятель Храму прот. Володимир Левицький та запросив очолити святкове богослужіння.

Правлячий Архієрей привіз на поклоніння вірним ікону Святителя Василія Великого із частичкою його святих мощей.

Його Преосвященству за торжественною Божественною Літургією співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк; настоятель Храму Святої Тройці села Яворів митр. прот.  Василь  Іванюк; настоятель Храму Святителя Василія Великого села Річка прот. Володимир Левицький; настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Трач прот. Василь Понайда та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив настоятеля Храму прот. Володимира Левицького правом носіння Митри.

Після відпусту Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді, в якій зазначив: “Неможливо перелічити ті незліченні випадки, коли палкі молитви і щире розкаяння людей закликали діяльне заступництво Пресвятої Богородиці… Адже завдяки Їй відбулось наше спасіння і через Неї прийшов у світ наш Спаситель Ісус Христос”.

Архіпастир розповів про те, яку роль відіграла Пресвята Богородиця в історії людського спасіння: “Вона прекрасно розуміє людей, адже сама була людиною, споріднена з нами єством і знає всі потреби нашого єства… Пречиста Діва характеризувалася святістю життя, смиренням і неймовірною чистотою душі”.

Преосвященний Владика нагадав про прекрасний Ювілей – 125 років із  часу побудови Храму в селі Річка, а це, можливо, понад 8 поколінь вірних, які перебували в ньому.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

Також Архіпастир привітав митр. прот. Володимира Левицького із отриманням високої богослужбової нагороди.

У свою чергу митр. прот. Володимир Левицький висловив щиру вдячність Владиці Юліану за візит, мудрі слова повчання, величне свято молитви й вручив святу просфору, букет квітів та пам’ятний подарунок.

На завершення, після  уставного Многоліття, читанням Акафіста та Чину Малого освячення води, Владика Юліан здійснив освячення надвратної каплиці з іконою Пресвятої Богородиці.