Архієрейське служіння у неділю 19-ту після П’ятидесятниці

23 Жовтня 2022

22 жовтня 2022 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у співслужінні духовенства, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношне бдіння з Літією.

Архіпастирю за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук, диякон Назар Ягнич та диякон Андріан Ужитчак.

Після прочитання Євангелії Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді, в якій зазначив: “Чудеса Христові стали свідченням Божественності Спасителя та сповістили про те, що наблизилося Царства Небесне. Cьогодні ми живемо в час, коли дуже часто зустрічаємося зі смертю і ця зустріч повинна нас навчити цінувати життя і надіятися на загальне воскресіння”.

“Господь не є байдужим до нашого горя, сліз і втрат. Він підходить до вдови й каже: “Не плач” та повертає життя не тільки цьому юнакові, але й, немовби, повертає до життя матір, для якої син був єдиною надією, радістю і самим життям. Це дуже гарний приклад для тих, хто страждає від великих втрат. Господь сьогодні робить цей крок на зустріч тим, хто плаче, проводжаючи  в останню дорогу своїх рідних і близьких. Він завжди з тими, хто вірить у Нього, чиє серце переповнене любов’ю, а розум – спрямований до добра та милосердя. Сьогодні ми з вами відчуваємо, як Спаситель є присутній у нашому житті та вказує нам робити ці кроки до тих, хто потребує нашої допомоги й підтримки”, – наголосив Правлячий Архієрей.

Також Єпископ Юліан зазначив: “У дні, коли Україна потерпає від різноманітних випробувань, ми з вами повинні проявляти найвищу любов і найвище милосердя до всіх, хто цього потребує. Сьогодні Церква Христова закликає нас посилено молитися, бути єдиними і ніколи не втрачати віри в те, що добро завжди перемагає зло, в те, що життя переможе смерть, у те, що світло завжди розсіює темряву. Ми повинні бути єдиними та пам’ятати, що є носіями великої благодаті Божої, що сьогодні Сам Господь з нами й тому ми подолаємо всі випробовування і негаразди”.

Після відпусту Його Преосвященство привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Єпископ Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.