Архієрейське служіння з нагоди престольного свята Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї

21 Травня 2023

21 травня 2023 року, в неділю 6-ту після Пасхи, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Соборі Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію.

На церковному подвір’ї Його Преосвященство із короваєм та привітаннями зустріли парафіяни та гості, а в притворі – священик Собору прот. Василь Бойчук запросив Архіпастиря очолити святкове богослужіння.

За Божественною Літургією Правлячому Архієрею співслужили: прот. Юрій Кадинський, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назарій Ягнич.

Після відпустку Керуючий Коломийською Єпархією звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій наголосив: ”Сьогодні Церква закликає нас бути світочами Христового вчення й нести Світло у темряві. Щоб розігнати темряву у фізичному світі достатньо буває запалити бодай одну свічку. Якщо ж наші серця будуть тими лампадами, які будуть світитися у світі темряви, гріх, злоба, ненависть відступлять”.

Говорячи про постать Іоана Богослова, Єпископ Юліан зазначив, що справжня любов улюбленого учня Христового проявилася до Господа тоді, коли він не залишив Його у приниженні: “Апостол і Євангелист Іоан Богослов закликає нас до цієї любові, адже Господь поклав на нас велику місію – бути апостолами й світочами Небесної Любові у цьому світі”.

Також Преосвященний Владика привітав священнослужителя Собору – прот. Василя Бойчука та парафіян із престольним святом, побажавши постійного молитовного заступництва Святого Іоана Богослова і наслідування його в любові, смиренні й мудрості та нагородив Подяками Єпархіального Управління.

Далі отець Василь від імені всієї громади подякував Архієрею за молитву, повчальне слово, та благословення на подальше служіння і на знак подяки підніс архієрею святу просфору та букет білих троянд.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям.