Архіпастирське служіння в неділю про самарянку

14 Травня 2023

13 травня 2023 року, в суботу ввечері, напередодні п’ятої неділі після Пасхи, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю про самарянку Архіпастир звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Архіпастир звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій розтлумачив Євангельське читання, зазначивши: ”У зустрічі з жінкою-самарянкою є важливий момент, у якому ми можемо побачити  себе, своїх рідних і знайомих. Господь промовляє неймовірні слова самарянці про те,  як  потрібно поклонятися Богові, говорить правду про її життя та хоче, щоб вона заглянула у глибину своєї душі, проаналізувала своє життя та покаялась”.

“Сьогоднішнє Євангеліє навчає нас, що без Бога ми нічого не можемо творити. Без Нього наше життя  є неповноцінним. Він є джерелом живої води і втамовує спрагу духовно спраглих, адже в  життєвій пустелі ми не можемо відійти від джерела та вижити. Духовна смерть – це відхід від Бога”, – наголосив Єпископ Юліан.

Після відпусту Правлячий Архієрей привітав присутніх жінок із днем Матері, зазначивши, що материнство – це велике поклиння, а слово “Мати” є синонімом любові, піклування і турботи.

На завершення Преосвященний Владика привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Владика Юліан, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Господу Ісусу Христу.