Божественна Літургія у двадцять восьму неділю після П’ятидесятниці

26 Грудня 2022

24 грудня 2022 року, в суботу вечором, напередодні 28-ї неділі після П’ятидесятниці та напередодні Різдва Христового за новоюліанським календарем, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Різдвяним чином Велике повечір’я з Літією та Утреню.

В неділю 28-му після П’ятидесятниці, Керуючий Коломийською Єпархією, у співслужінні духовенства, звершив святкову Архієрейську Божественну Літургію.

Його Преосвященству за торжественним богослужінням  співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Володимир Озарчук, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після відпусту Архіпастир звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив: “Cьогодні, 25 грудня, християни західного обряду та частина християн східного обряду святкують Різдво Христове: саме з 15-ти автокефальних незалежних православних церков, 10 сьогодні святкують народження Господа нашого Ісуса Христа. Сьогоднішнім богослужінням ми разом із ними єднаємось в молитві, прославляючи подію приходу у світ нашого Спасителя”.

“Ми згадуємо святих праотціві – час коли людство жило в очікуванні народження Христа. Період коли не було переконання, що Бог любить кожного із нас, чудесно опікується нами і завжди є поруч. Цю велику Істину відкрив нам Спаситель – друга Особа Святої Тройці – Сам Бог, Який прийшов до нас, грішних людей”, –наголосив Преосвященний Владика.

“На кожній Божественній Літургії ми чуємо слова священнослужителя:  “Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління” (Лк. 2;14). Ці слова були вперше почуті пастухами під час Народження Христа. Як хочеться, щоб вся наша земля, все людство зрозуміло цінність слова “мир” і всім своїм єством прагнуло до нього…”,– зазначив Правлячий Архієрей.

На завершення свого слова Керуючий Коломийською Єпархією відмітив: “Сьогодні остання неділя 2022 року. Сподіваємось у близькому майбутньому завершиться війна, настане перемога й буде мир, але цей рік ми завжди будемо згадувати зі сльозами на очах… Сьогодні ми дякуємо Богові за всі Його благодійства, дякуємо, що Він через свою велику любов прийшов у цей грішних світ. Дякуємо, що Він любить нас такими, якими ми є”…

Опісля пластуни місцевого осередку Пласту Національної скаутської організації урочисто передали до Кафедрального Собору Вифлеємський вогонь миру, добра і справедливості.

Його Преосвященство подякував пластунам за добру справу, підкресливши їхню важливу й почесну місію та вручив пам’ятні подарунки.

На завершення Єпископ Юліан привітав усіх зі святою неділею й Різдвом Христовим за новоюліанським календарем та подав усім своє архіпастирське благословення.