Керуючий Коломийською Єпархією взяв участь в урочистому відкритті хореографічного Фестивалю “Покутські витоки” в місті Коломиї

17 Серпня 2021

17 серпня 2021 року, в Коломийському міському палаці культури “Народний дім”, відбулось урочисте відкриття VI-го Всеукраїнського відкритого Фестивалю “Покутські витоки”.

В святковому заході взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Перед початком урочистостей Правлячий Архієрей дав коментар для місцевих телеканалів.

Урочистий захід розпочався із театралізованого прологу за участю багатьох мистецьких колективів Коломийщини.

Далі благословити захід запросили духовенство.

Звертаючись до присутнього в залі поважного товариства,  Архіпастир зазначив: “Покутські витоки”… Сьогодні сама назва Фестивалю навертає кожного із на до нашого коріння, культурних витоків та вічних джерел буття нашого народу. За роки історичного минулого, коли ми втрачали свою Незалежність, Церкву, мову, культуру, міцне коріння духовної і культурної спадщини наших предків завжди зберігало національну ідентичність для майбутніх поколінь. Це здорове й міцне коріння зажди давало новий паросток – свіжий подих для національного відродження.

Танець завжди являвся символом нашого єднання, людської довіри та взаєморозуміння. Сьогодні це велике надбання танець наших предків нехай збудить у нас почуття братерства та єднання навколо духовних та культурних цінностей нашого народу. Тільки усвідомлюючи звідки походять наші витоки, наше коріння, ми зможемо віднайти себе та свій шлях зростання на рідній землі.”

Далі слово мав: Голова Коломийської міської ради Богдан Станіславський та депутат Коломийської міської ради, художній керівник народного ансамблю танцю “Cварга” Мирослава Воротняк.

Опісля для присутніх у залі були представлені хореографічні композиції, які майстерно виконали учасники Фестивалю з різних куточків України.

На урочистому заході також були присутні: секретар Коломийської міської ради Андрій Куничак; заступник Коломийського міського голови Володимир Мельничук; начальник  відділу культури Коломийської міської ради Станіслав Баланович, депутати Івано-Франківської обласної, Коломийської районної рад та депутати місцевих територіальних  громад.

Преосвященного Владику Юліана на мистецькому заході супроводжували: керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак та завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин.