Керуючий Коломийською Єпархією взяв участь в урочистостях з нагоди 30-ї річниці Незалежності України

25 Серпня 2021

24 серпня 2021 року, в місті Коломия, відбулись святкові урочистості з нагоди відзначення 30-ї річниці відновлення Незалежності України.

В урочистостях взяв участь Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Спочатку урочистості розпочались на подвір’ї Коломийського ліцею імені Михайла Грушевського, де представники влади поклали квіти до пам’ятника першому Президенту Українскої Держави – Михайлу Грушевському (1866-1934).

Опісля всі присутні святковою ходою, у супроводі оркестру, вирушили через ціле місто до Коломийського міського палацу культури “Народний дім”.

По дорозі представники влади та преосвященні владики поклали квіти та помолились біля пам’ятників Івану Франку, Тарасу Шевченку та пам’ятного знака Героям Небесної Сотні та нашим краянам, які віддали своє життя за територіальну цілісність України.

В міському палаці культури  святковий захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України.

Далі благословити урочисте дійство запросили духовенство.

У своєму слові Архієрей привітав усіх із 30-ю річницею відновлення Незалежності України, наголосивши на тому, що сьогоднішє свято – це прекрасна можливість згадати тих великих українців, які наближали день незалежності, згадати величні сторінки нашої історії.

“Кожен із нас повинен зробити для себе висновок, що ми є українці й нас об’єднує єдина спільна ідея – зробити Україну великою і по справжньому сильною й незалежною Державою. Був період в історії України, коли лише Церква залишалася тим інститутом, який зберігав ідею української державності. Ми отримали недавно незалежність нашої Церкви і це добрий початок для того, щоб сформувати єдину, незалежну, сильну та процвітаючу Країну. Наша державність – це дар Божий, за який ми повинні бути вдячні Богові та просити у Нього благословення на наше майбутнє.  Нехай відновляться наші кордони. Нехай ворог відступить раз і назавжди від наших інтересів, від нашої землі й від нашого народу. Живімо в єдності, а для цього полюбімо один одного та працюймо заради нашого спільного майбутнього”, – наголосив Архіпастир.

Також зі словом до присутніх звернулися: Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ, Голова Коломийської міської ради Богдан Станіславський та Голова Коломийської РДА Любомир Глушков.

Після цього відбулось нагородження кращих працівників грамотами та подяками.

Продовжилося святкування святковою концертною програмою.

В урочистих заходах разом з Правлячим Архієреєм взяли участь: митр. прот. Тарас Мойсюк, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, прот. Василь Юрчук, прот. Мирослав Пушкарук, працівник Єпархіального Управління  прот. Василь Бойчук, прот. Анатолій Момомот, прот. Василь Кушерський, ієрей Дмитро Лісецький, завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин та протодиякон Антон Трачук.