Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України в місті Коломия

23 Серпня 2021

23 серпня 2021 року, в місті Коломия, відбулось урочисте відзначення Дня Державного Прапора України.

У святковому заході взяв участь Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Спочатку, під супровід Муніципального духового оркестру, учасники заходу розгорнули великий Стяг та пронесли його від площі Відродження до Вічевого Майдану.

Тут святкове дійство розпочалося урочистим підняттям Державного Прапора України.

Опісля всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих за волю і Незалежність України.

Далі до слова та благословення запросили духовенство. Звертаючись до присутньої громади, Правлячий Архієрей зазначив, що зібрання на Вічевому Майдані в цей день має на меті пригадати собі нашу величну і героїчну історію, яка проходила під Божественними кольорами: синім і жовтим.

“Небесна блакить і жовта пшенична нива стали особливими кольорами для всіх українців. Історики й досі не можуть точно назвати час, коли ці кольори стали для українців сакральними, особливими та державними. В середині XIX століття, коли ми ще не мали своєї державності, у Львові патріоти-націоналісти підняли синьо-жовтий стяг. Пізніше під синьо-жовтим прапором проходило багато революційних  повстань. Українці стверджувалися як нація і Держава і цей прапор став державним”, – наголосив Преосвященний Владика.

Продовжуючи своє слово Керуючий Коломийською Єпархією підкреслив: “Жовто-блакитинй стяг підіймав багатьох на боротьбу. Під цим прапором багато наших славних синів і дочок помирали. Сьогодні є трепетним для кожного підняття нашого прапора за межами нашої України, коли наші спортсмени виборюють перші місця на спортивних змаганнях. Ми тішимося за їхній успіх, який є успіхом і досягненням цілої країни. Сьогодні ми мріємо і молимо Бога, щоб цей державний прапор був піднятий по всьому периметру кордону нашої Держави. Щоб наша країна була визволена від агресора. Хай прапор завжди і довіку перебуває зі всіма українцями, надихає нас на працю, перемогу, благо й розвиток нашого народу. Щоб ми святкували ще багато перемог і багато славних ювілеїв нашої державності і нашої свободи”.

Далі слово мали: Голова Коломийської міської ради Богдан Станіславський, Голова Коломийської РДА Любомир Глушков та військові.

На урочистому заході також були присутні: секретар Коломийської міської ради Андрій Куничак, заступник голови Коломийської міської ради Володимир Мельничук, заступник голови Коломийської райдержадмінстрації Любов Михайлишин, депутати Коломийської міської та районної рад, військові 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, вихованці Коломийської станиці Національної скаутської організації “Пласт”, громадськість.

Завершилися урочистості спільним виконанням Державного Гімну України.

Єпископа Юліана на урочистому заході супроводжували: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, економ Коломийської Єпархії митр. прот. Роман Лазарук, митр. прот. Тарас Мойсюк, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, прот. Василь Юрчук, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук та протодиякон Антон Трачук.