Молитовне відзначення 10-ліття перебування на Коломийській Кафедрі Преосвященного Владики Юліана

08 Березня 2023

8 березня 2023 року, у середу другого тижня Великого посту, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, звершив Літургію Ранішосвячених Дарів та Подячний Молебень, молитовно відзначивши 10-ту річницю перебування на Коломийській кафедрі.

Керуючому Коломийською Єпархією за урочистим богослужінням співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Верховинського благочиння митр. прот. Дмитро Михавків; благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз; благочинний Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк; благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк; благочинний Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Ужитчак; митр. прот. Володимир Озарчук; керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак; працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук; ієрей Василь Деркач; завідувач канцелярії Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин; ієрей Дмитро Гром; протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після відпусту від імені духовенства та вірних Коломийської Єпархії Правлячого Архієрея із 10-ю річницею призначення на Коломийську кафедру привітав благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, виголосивши вітальне слово та вручив букет троянд і святу просфору.

Опісля Правлячого Архієрея  привітали: голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков; голова Коломийської районної ради Іван Угрин; Коломийський міський Голова Богдан Станіславський.

Також від імені парафіян Архіпастиря привітала регент хору Кафедрального Собору Ольга Сілкіна.

У свою чергу Преосвященний Владика Юліан звернувся до присутніх зі словом, у якому подякував усім за спільну молитву в особливий для нього день.

Його Преосвященство відзначив, що успіх в будь-якій діяльності можливий лише завдяки Божому милосердю і Його любові.

Також Архіпастир попросив присутніх про молитву за нього, тому що Архієрейське служіння не є одноосібним, воно є спільною працею і саме завдяки цій єдності можна досягнути бажаного результату.

Характеризуючи мешканців Прикарпаття, Владика підкреслив, що люди цього краю є глибоко віруючими, побожними та переповненими любов’ю до всього творіння Божого. Ця любов й особливо проявляється через патріотизм: ”Велика кількість наших краян та вірних нашої Єпархії на передовій боронять нашу незалежність та державність, наше життя і майбутнє”.

“Ці десять років були сповнені особливих випробовувань та потрясінь для всього українського народу. Та варто завжди пам’ятати, що у найбільш темні часи світлом для інших повинні бути саме пастирі Церкви Христової…

Архієрей – це не тільки добрий адміністратор та керівник: у першу чергу це людина, яка повинна нести в собі Божественне світло й любов, щоб просвічувати інших, які перебувають у темряві. За прикладом Христа Архієрей повинен іти по водах бурхливого життєвого моря, щоб заспокоїти бурю і простягнути руку тим, хто гине й потребує допомоги”, – зазначив Єпископ Юліан.

“Спільна мета всіх українців – перемога й мир і кожен на своєму місці, сумлінно виконуючи покладені на нього обов’язки, завдяки зусиллям, невтомній праці й талантам, наближає цей бажаний для всіх момент”, – наголосив Правлячий Архієрей.

На завершення Преосвященний Владика подякував усім за щирі слова привітання й спільну молитву та подав своє архіпастирське благословення.

Також цього дня Керуючий Коломийською Єпархією приймав численні вітання у Єпархіальному Управлінні.