Неділя всіх святих землі Української

26 Червня 2022

25 червня 2022 року, напередодні другої неділі після П’ятидесятниці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю, коли Церква Христова вшановує пам’ять всіх святих землі Української, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, митр. прот. Яків Стефанюк, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Преосвященний Владика виголосив повчальну проповідь, в якій також зазначив: “Сьогодні ми згадуємо всіх святих землі української, всіх тих, які прагнули пізнати Бога та виконати Його святу волю. І це не тільки ті, імена яких записані в церковному календарі й пам’ять яких ми вшановуємо протягом року. Це також всі ті, хто прагнув творити добро, у серцях яких жила любов, ті, які хотіли досягти Царства Небесного. Всіх їх об’єднує чисте серце, яке прагнуло побачити Бога…

Коли перестає битися в грудях серце – настає смерть тілесна. Коли перестає битися євангельське серце, тоді приходить смерть духовна і людина перестає бачити Бога…

Ми бачимо сьогодні, як вороги нашого народу втратили серце духовне. Воно перестало битися тому, що цей ворог переповнений люттю і ненавистю до творіння Божого, з яким не хоче миритися, а прагне знищити і стерти з лиця землі…”

В кінці богослужіння Єпископ Юліан привітав усіх зі святою неділею та подав своє архієрейське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Архієрей, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.