ОГОЛОШЕННЯ
З 15 по 24 жовтня 2021 року, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, організовується паломництво вірних Єпархії до святих місць Греції та Афону.
Маршрут: Коломия – Чернівці – Румунія – Болгарія (м. Софія) – Греція – Урануполі – Каламбака – Метеори – острів Корфу – Львів.
1 День 15/10 – П’ЯТНИЦЯ. О 07:30 год. збір групи у Кафедральному Соборі Преображення Господнього м. Коломиї, вул. Івана Мазепи 56 а. О 08:00 годині виїзд паломницької групи. Перетин кордонів. Транзитний проїзд через Румунію та Болгарію. Прибуття у транзитний готель м. Софія (Болгарія). Поселення. Нічліг.
2 День 16/10 – СУБОТА. Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд до Греції. Поселення у готель «SUNSET» м.Уранополі. Вечеря. Нічліг.
3 День 17/10 – НЕДІЛЯ. Раннійсніданок. (Жінки відправляються на круїз-екскурсію кораблем навколо гори Афону та відпочивають на морі). (Чоловіки з 17 жовтня по 19 жовтня відправляються на Афон. Перебування на Афоні під духовною опікою священика та гіда-провідника. Молитви, трапези та ночівлі в монастирях священичої республіки Афон). Гора Афон (грец. Αυτόνομη Μοναστική Πολιτεία Αγίου Όρους , тобто Свята Гора). Це єдина в світі автономна монастирська держава в Греції, на східному виступі Халкідонського півострова – Айон-Орос – в Егейському морі, найвища точка рельєфу якої – гора Афон висотою 1935 м. над рівнем моря. Адміністративний центр автономії – місто Кар’єс. Вона розташована на півострові довжиною 60 км. і шириною 8-12 км. Монастирі – справжні музеї візантійських часів. Це величні фортеці, побудовані прямо на кам’янистих гірських схилах з міцними широкими стінами, для захисту від ворогів. Афон знаходиться у володінні православного монашого об’єднання. Управління республікою здійснюють представники 20 монастирів. Монастирі на Афоні живуть ще за візантійськими статутами (Золота булла) імператора Констянтина Монаха (1060 р.).
4 День 18/10 – ПОНЕДІЛОК. Сніданок. Відпочинок на морі, для тих хто не їде на гору Афон. Нічліг.
5 День 19/10 – ВІВТОРОК. Сніданок. Виселення з готелю. (Повернення паломницької групи-чоловіків з Афону). Переїзд до м.Каламбаки. Поселення у готель «FAMISSI» м. Каламбака. Вечеря. Нічліг.
6 День 20/10 – СЕРЕДА. О 07:00 годині Служба Божа. Сніданок. Виселення з готелю. Екскурсія на Метеори-8 чудо світу. Це комплекс монастирів, розташованих на високих горах, які парять над землею. В цей день, ми з вами відправимося до рибацького портового містечка Ігуменіци та переправляємось кораблем на острів Корфу. Прибуття на острів Корфу. Відвідаєм храм Корфутаун, де знаходяться мощі св.Спиридона Тримифунтського. Святитель Спиридон Тримифунтский чудотворець, народився наприкінці ІІІ століття на острові Кіпр. З дитячих років Спиридон пас овець, чистим і богоугодним життям наслідував старозавітних праведників. За повсякчасну пам’ять про Бога й добрі справи Господь наділив майбутнього святителя благодатними дарами: прозорливості, зцілення невиліковних хворих і вигнання бісів. Під час царювання Костянтина Великого (324-337) і його сина Констанція (337-361), Спиридон був обраний єпископом міста Тримифунта. Приблизно 348 року під час молитви святитель Спиридон відійшов до Господа. Похоронили його в храмі на честь святих апостолів у місті Тримифунті. У середині VII століття нетлінні мощі святителя були перенесені в Константинополь, а в 1453 році – на острів Корфу. Тут, в однойменному місті Керкира і донині зберігаються святі мощі святителя Спиридона в храмі його імені. П’ять раз на рік на острові відбувається урочисте святкування пам’яті святого Спиридона. Тіло святого Спиридона має постійну температуру: +36,6 градусів. У нього росте волосся і нігті. І що найдивовижніше – одяг, який на нього вдягнутий, міняють раз на півроку, тому що він зношується, ніби Святий не лежить в ракі, а ходить. У християнському світі він шанується як «святий, який ходить» – оксамитові черевички, одягнені на його ступні, зношуються, і кілька разів на рік їх замінюють новими. А зношені черевички розрізають на частини і як велику святиню передають віруючим та паломникам. Феномен нетлінних мощів святого Спиридона намагалися дослідити науковці з усього світу, і церква їм не перешкоджала. Однак біофізики та біохіміки, вивчивши мощі святого, лише розвели руками. Немає іншого пояснення, окрім чуда, тому, що може бачити будь-який відвідувач храму на острові Корфу. Незважаючи на те, що всі чудеса святого Спиридона офіційно визнані церквою і мають документальне підтвердження в хроніках острова Кіпр, сучасній людині дуже складно в них повірити. Поселення у готель «ROYAL BOUTIQUE». Вечеря. Нічліг.
7 День 21/10 – ЧЕТВЕР. Сніданок. В цей день ми відвідаєм Кафедральну церкву святої Богородиці Спіліотіссиа, а також багато інших храмів і монастирів острова Корфу. Вільний час та відпочинок на морі. Повернення у готель. Вечеря. Нічліг.
8 День 22/10 – П’ЯТНИЦЯ. Ранній сніданок. Виселення з готелю. Переправа на паромі до знайомого нам містечка Ігуменіца та переїзд до Болгарії в м.Софія. Поселення у транзитний готель м. Софія (Болгарія). Нічліг.
9 День 23/10 – СУБОТА. Сніданок. Виселення з готелю. Виїзд на Україну. 24/10 Прибуття до м. Коломиї.
ВАРТІСТЬ ПАЛОМНИЦЬКОГО ТУРУ:
625 Євро (для тих, хто відправляється на Афон)
525 Євро (для жінок)
У вартість паломницького туру входить:
- Проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;
- Супровід гіда;
- Нічліг та харчування (сніданки та вечері) в готелях згідно програми;
- Паломницька поїздка для чоловіків на гору Афон, а саме: бронювання візи-діамонітиріону, сніданки та вечері в монастирях, супровід гіда-провідника, квитки на рейсові пароми Урануполі-Афон-свята Анна-Урануполі, пересування автомобілями-позашляховиками та автобусом по Афону;
- Квитки на паром Ігуменіца – острів Корфу – Ігуменіца;
У вартість паломницького туру не входить:
- Роздруківка для тих хто відправляється на Афон візи-діамонітиріону (податок Афона) – 25 євро для мирян та 10 євро для священиків;
- Круїз-екскурсія для жінок кораблем навколо гори Афон – 20 євро
- Медичне страхування;
- Вхідні квитки на Метеори – 9 євро
- Особисті витрати;
- Контактна інформація: тел.: 067-607-57-48
ПАЛОМНИЦЬКА ПРОГРАМА ДЛЯ ПОЇЗДКИ ЧОЛОВІКІВ НА АФОН
17 жовтня – 19 жовтня 2021 р.
1 День 17/10 – НЕДІЛЯ. О 06:00 годині збір паломницької групи та отримання в адміністративному представництві Святої гори Афону діамонітиріону (візи) групи в м.Уранополі. О 06:30 годині відправлення на рейсовому катері на Афон. Прибуття в монастир Дохіар, де знаходиться Чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця». Піший перехід до Ксенофонда та Свято-Пантелеймонівського монастирів. Відправлення на рейсовому кораблі в порт Дафні. Переїзд на автобусі в адміністративний центр автономії Афону, місто Кар’єс, де знаходиться Чудотворна ікона Божої Матері «Достойно є» (Милуюча). В цей день ми відвідаємо також, Келію Хіландарського монастиря, де зберігається Чудотворна ікона Божої Матері «Млекопітатєльниця» (Годувальниця) та пещеру-келію в якій молився святий преподобний Савва Сербський. Скит святого Андрія – де знаходиться глава святого апостола Андрія Первозваного. Піший перехід до монастиря Пантократор, в якому знаходиться древня монастирська бібліотека. Чернеча бібліотека зберігає 350 стародавніх рукописів, літургійних сувоїв та близько 3500 друкованих книг. Монастир також зберігає унікальну ікону Божої Матері «Геронтіси» (Стариця). Вечірнє Богослужіння. Вечеря-трапеза. Нічліг в монастирі Пантократорі.
2 День 18/10 – ПОНЕДІЛОК. Після ранкової Служби Божої та монастирської трапези переїзд на машинах по монастирях Афону, а саме: Іллінський скит (козацький), який бувзаснований українським монахом святим преподобним Паїсієм Величковським – в скиті зберігається «Тихвинська сльозоточива» Чудотворна ікона Божої Матері. Монастир Кутлумуш – Чудотворна ікона Божої Матері «Всемилостива заступниця». Відвідування отця-старця Гавриїла. Монастир Вотопед – зберігається пояс, який носила Пресвята Богородиця і який пізніше подарувала апостолу Фомі під час свого Успіння. Глава святого Іоана Золотоустого та Чудотворні ікони Божої Матері «Всецариця» та «Утішення». Монастир Ставронікіта – в обителі зберігається чудотворна ікона Святого Миколая Чудотворця мозаїчної роботи, знайдена в морі, а також частиця Животворящого Хреста Господнього, святі мощі руки святої праматері Анни, святого Василія Великого, святого Григорія Богослова, святого Іоана Хрестителя. Монастир Івірон (Іверський) – грузинський чоловічий монастир зберігає Чудотворну ікону Божої Матері «Іверська» (Вратарниця). Неподалік від монастиря на морському березі – Климентова пристань, знаходиться джерело Богородиці. Монастир Філофей – грецький чоловічий монастир зберігає Чудотворну ікону Божої Матері «Умеління» та мощі святих Димитрія Солунського та святої мучениці Параскеви. Монастир святого Павла – обитель зберігає Чудотворну ікону Божої Матері «Складня», частка золота, ладану і мира, принесених волхвами Богонемовляті Ісусу Христу до Вифлеєму. Піший перехід в скит святої Анни. Вечірнє Богослужіння. Вечеря-трапеза. Нічліг в скиту святої Анни.
3 День 19/10 – ВІВТОРОК. Після ранкової Служби Божої та монастирської трапези, піший перехід до причалу «Скит святої Анни» та відправлення на рейсовому паромі до м.Уранополі.
Пам’ятайте: Для отримання візи-діамонітиріону на Афон, обов’язково при собі мати закордонний паспорт, що засвідчує вашу особу. Одяг має бути на довгий рукав, довгі штани, носки та зручне взуття. При відвідуванні Афону слід виконувати всі правила чернечої священичої республіки Афон (з ними Вас ознайомить гід-провідник).