Правлячий Архієрей провів збори духовенства Верховинського благочиння

27 Травня 2022

27 травня 2022 року, в п’ятницю шостої седмиці після Пасхи Христової, в рамках Архіпастирського візиту до Верховинського благочиння, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, провів збори духовенства даного благочиння.

У зібранні взяли участь: благочинний Верховинського благочиння митр. прот. Дмитро Михавків та священики, які звершують своє служіння у Верховинському районі.

Збори розпочалися зі спільної молитви, після чого Архіпастир оголосив план роботи засідання.

На нараді було обговорено ряд актуальних та важливих питань життєдіяльності парафій в умовах військового стану: всебічна підтримка Збройних Сил України, духовне окормлення військовослужбовців, гуманітарні місії, допомога тимчасово переміщеним особам тощо.

Особлива увага була зосереджена на питанні входження парафій Московського Патріархату Верховинщини до складу  Коломийської Єпархії Правословної Церкви України, зокрема: релігійної громади Храму Покрови Пресвятої Богородиці присілку Маркова гора села Голови; релігійної громади Храму Святого Апостола Андрія Первозванного села Сеньківське; релігійної громади Храму Зачаття Праведною Анною Пресвятої Богородиці селища Верховина; Свято-Троїцького монастиря, що на горі Дуконя села Буркут.

За підсумками розгляду зазначеного питання було вирішено: за кожним Храмом та громадою тимчасово закріпити священнослужителя з метою духовного окормлення вірних та доручити йому підготовку необхідного пакету документів для подальшого здійснення процедури внесення змін до статуту релігійної громади у відповідності до вимог чинного законодавства.

Наприкінці зустрічі Архіпастир подякував духовенству за жертовне служіння,  дав батьківські слова повчання та благословив усіх на подальшу плідну працю задля процвітання Церкви Христової та побожного українського народу й наближення спільної справедливої перемоги над російським агресором.

Завершилися збори спільною молитвою за перемогу та щасливе повернення усіх захисників додому.