Торжественне Архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята, 145-ліття Святині та 30-ліття відновлення Храму селища Отинія

05 Грудня 2022

4 грудня 2022 року, в неділю 25-ту після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, 145-ліття Храму та 30-ліття відновлення Святині, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан із Архіпастирським візитом відвідав Храм Введення в храм Пресвятої Богородиці селища Отинія, Отинійського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста, Чин Малого освячення води та здійснив освячення зовнішнього оздоблення Храму.

На церковному подвір’ї Архіпастиря із короваєм, квітами і привітаннями зустріли діти, чисельні парафіяни та гості Храму, після чого, під церковний передзвін провели до Церкви.

У притворі Його Преосвященство зустрів настоятель Храму прот. Василь Мороз та запросив очолити торжественне богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією святковою Божественною Літургією співслужили: благочинний Тисменицького благочиння митр. прот. Василь Качур (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); настоятель Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Баб’янка та Храму Покрови Пресвятої Богородиці села Грабич, Отинійського благочиння митр. прот. Іван Мельник; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Торговиця, Отинійського благочиння митр. прот. Тарас Мойсюк; митр. прот. Сергій Стефурак (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); митр. прот. Олег Богак (Івано-Франківсько-Галицька Єпархія); керівник прес-служби Коломийської Єпархії, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець, Коломийського благочиння прот. Віталій Козак; настоятель Храму Введення в храм Пресвятої Богородиці селища Отинія, Отинійського благочиння прот. Василь Мороз та  протодиякон Антон Трачук.

Під час святкового богослужіння також молились: Голова Отинійської територіальної громади Савчук Олег Іванович та депутат Івано-Франківської обласної ради, заступник Івано-Франківського міського голови Левицький Олександр Михайлович.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Преосвященний Владика нагородив прот. Василя Мороза правом носіння Хреста з оздобами.

Святкове богослужіння своїм співом супроводжував парафіяльний хор під керівництвом Володимира Петровича Ботюка.

Після відпусту Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді, в якій зазначив: “З волі Божої сьогодні ми зібрались під склепінням цього Cвятого Храму, в час коли переживаємо неймовірні випробовування, втрачаємо найцінніше – кращих синів і дочок нашого народу, наші святині та те, що здобували десятками, а то й сотнями років, але попри все духовна радість та піднесення сьогодні присутні в наших серцях  від спільної молитви та відчуттятого, що Господь із нами. А якщо з нами Бог, то ми зуміємо все перейти, все подолати та досягти перемоги над нашими ворогами видимими та невидимими!”.

“Це свято нагадує нам, що кожен є Храмом Божим. Бог, Якого не може вмістити весь світ, може поміститись у людському серці, душі та свідомості. Колись було втрачено Кивот Завіту й саме Пресвята Богородиця, яку сьогодні вводять до Єрусалимського Храму,  стала тим Ковчегом, через який у світ прийшов Месія Христос, який приніс правду та вказав дорогу до Царства Небесного”, –  наголосив Архіпастир.

Тлумачачи євангельське читання, Архіпастир зазначив, що воно нагадує нам про нашу дорогу до Храму, про особисту дорогу до Бога: “…всі, хто сьогодні прийшов на  богослужіння на зустріч зі своїм Творцем, подібні до Марії, яка вибрала “кращу частку, яка не відніметься від неї” і потрібно у своєму житті завжди, поряд із другорядними і неважливими речами, вибирати кращу частку – пошук Бога”.

Опісля Владика Юліан привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та Ювілейними датами, а прот. Василя Мороза ще й з отриманням високої богослужбової нагороди, відзначивши його самовіддану пастирську, капеланську та волонтерську діяльність.

Далі, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

Також настоятеля Храму та релігійну громаду привітав Голова Отинійської територіальної громади Савчук Олег Іванович.

У свою чергу настоятель Храму отець Василь Мороз подякував Владиці Юліану за візит, щирі слова молитви, батьківське слово повчання та, на знак вдячності, подарував Його Преосвященству Святу просфору й букет білих троянд.

Після уставного Многоліття, на церковному подвір’ї, духовенством було звершено Чин Малого освячення води та здійснено Хресний хід довкола Храму.

Опісля Преосвященний Владика очолив Панахиду за спокій душі спочилого настоятеля Храму митр. прот. Івана Мороза (1959-2017), який похоронений на церковному подвір’ї.