Торжественне Архієрейське богослужіння з нагоди престольного Свята Храму села Молодятин

29 Серпня 2022

28 серпня 2022 року, в неділю одинадцяту після П’ятидесятниці, з нагоди престольного свята, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан із Архіпастирським візитом відвідав Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин, Печеніжинського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Керуючого Коломийською Єпархією з короваєм, квітами та віршованими привітаннями зустріли чисельні парафіяни й гості Храму, а діти, встеляючи Архіпастирю дорогу пелюстками квітів, під мелодійний передзвін, провели до Святині.

У притворі Храму правлячого  Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Юрій Гушул та запросив очолити торжественне богослужіння.

Перед початком Божественної Літургії Його Преосвященство, у співслужінні духовенства, звершив освячення нового Престолу.

Єпископу Юліану за урочистим богослужінням співслужили: секретар Єпархіального Управління, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Слобода, Печеніжинського благочиння митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Коломийського благочиння, настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Підгайчики та Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Малий Ключів, Коломийського благочиння митр. прот. Михайло Сметанюк; настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин, Печеніжинського благочиння прот. Юрій Гушул; настоятель Храму Введення в Храм Пресвятої Богородиці села Марківка, Печеніжинського благочиння прот. Василь Ткачук; настоятель Храму Святого Великомученика Димитрія Солунського  селища Печениіжин, Печеніжинського благочиння прот. Микола Глушак; настоятель Храму Архістратига Михаїла села Тростянка та релігійної громади Різдва Христового села Сопів, Печеніжинського  благочиння прот. Іван Ільчишин;  настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Рогиня, Городенківського благочиння ієрей Василь Старжинський; ієрей Дмитро Гром та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Його Преосвященство нагородив прот. Юрія Гушула правом носіння Митри.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, у якій розповів про історію та богословський зміст свята Успіння, зазначивши, що воно має подвійний зміст: зрозуміла людська скорбота поєднується з радісною упевненістю в тому, що смерті, як знищення і небуття, просто не існує. На це вказує і слов’янська назва “Успіння”, яке означає “Сон” і за яким буде пробудження й слава.

Також Преосвященний Владика додав, що новим Благовіщенням стає сповіщення Архангела Гавриїла про близьку кончину, а прийняття Марії разом із тілом в “небесну славу”  – новим Введенням в Храм.

Звертаючись до богослов’я ікони Успіння, Його Преосвященство зауважив: “Як колись Богоматір тримала на руках немовля Христа, так тепер Її Син, Який зійшов з Небес до смертного ложа, приймає на Свої руки маленьку й тендітну душу Марії, Яка народилася в нове життя. Такою, у вигляді сповитого немовляти, зображується Її свята душа на православних іконах свята”.

Далі Архіпастир привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом та освяченням нового Престолу.

Опісля, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

Звертаючись до отця-настоятеля, Преосвященний Владика привітав священика із найвищою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри, зазначивши, що він дійсно її достойний. Архієрей відзначив його вміле адміністрування, дар проповіді й молитовність. Також присутнім Єпископ Юліан нагадав, що окрім пастирської діяльності на парафії, він ще й професійно та відповідально виконує обов’язки на посаді заступника голови інформаційно-видавничого відділу Коломийської Єпархії. І саме завдяки йому  регулярно виходить у світ друковане видання Коломийської Єпархії газета “Коломийський вісник”.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Юрій Гушул висловив вдячність Архіпастирю за візитацію, високу богослужбову нагороду, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору.

Після цього Керуючого Коломийською Єпархією віршованими привітаннями привітали наймолодші парафіяни Храму та вручили Архіпастирю букет троянд.

Завершилось торжественне богослужіння уставним Многоліттям, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.