Торжественне Архієрейське служіння в свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

27 Вересня 2022

27 вересня 2022 року, в свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, з нагоди 30-ї річниці з дня встановлення Хреста та освячення наріжного каменю під будівництво головної Святині Коломийської Єпархії, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську БожественнуЛітургію.

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот.Тарас Мойсюк, прот. Василь Кушерський, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, ієрей Костянтин Голей, протодиякон Антон Трачук, диякон Назар Ягнич та диякон Андріан Ужитчак.

Після прочитання Євангелії Преосвященний Владика Юліан виголосив повчальну проповідь, у якій розповів історію Свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

“Сьогодні, в  Євангельському читанні, ми почули про подію, яка відбулась на Голгофі, коли Христос, узявши важкий Хрест, піднявся з ним на місце своєї смерті –  гору Голгофу, де  був розп’ятий. Для Римської імперії завойовані народи були на рівні рабів, а той, кого засуджували на люту смерть через розп’яття на хресті, не вважали  навіть за людину. Так і Господь, висячи на Хресті, в очах усіх людей  втратив  людську подобу, але  якраз на Хресті відбувається найголовніше: Він повертає людську подобу кожній людині – цю первинну, Богом створену особистість людини. Саме на Хресті відбувається наше спасіння. Господь приносить Себе в Жертву заради визволення нас від гріха, смерті і прокляття. Чому такий спосіб вибрав Господь нам не відомо, але знаємо з упевненістю, що якщо б був інший шлях нашого визволення та нашого спасіння, то Спаситель обрав би його. Він не бере шлях сили, тому що силою неможливо визволити людей, не вибирає шлях мудрості, тому що й мудрість не може нас привести до спасіння. Він обирає шлях жертовної любові, через яку  ми досягаємо Царства Небесного”,– зазначив Архіпастир.

Також Його Преосвященство наголосив: “Сьогодні всі ми переживаємо великі випробовування для нашої Держави і нашого народу: гинуть кращі діти українського народу, ворог руйнує все, що століттями й поколіннями будували люди та про що мріяли, але ми віримо, що як Христос підняв свій Хрест, воздвигнув Його, так він і воздвигне нашу країну і наш народ. Не втрачаймо віри, бо Воздвиження Хреста Господнього має дати нам силу, впевненість і надію, що Господь з нами. А там де Господь, там завжди перемога”.

Опісля Правлячий Архієрей привітав духовенство та парафіян Кафедрального Собуру із 30-ю річницею закладення Хреста й освячення місця побудови головної Святині Коломийської Єпархії: “Цій події передували нелегкі процеси, які відбувались у нашому місті, після чого відбувся особливий момент: на цьому місці було прийнято рішення будувати Храм – для православних українців, які пам’ятають своє історичне минуле – яку віру прийняв князь Володимир і в якій хрестив всю свою могутню Державу, пам’ятають ким за віросповіданням були їхні діди та прадіди. Серед нас є ті, які були активними учасниками цієї Хресної ходи і становлення тут цього Хреста. За період тридцяти років ви пережили дуже багато. Сьогодні ви можете з впевненістю сказати, що це свято Воздвиження і цей освячений Хрест допоміг нам всім сьогодні перебувати в такій унікальній Святині, яка сяє своєю неймовірною красою. Вже позаду залишилися і сльози і страждання і фінансова неспроможність та втома. Сьогодні залишилася лише радість від розуміння того, що весь цей період з нами був Бог, який допомагав нам. І сьогодні ми бачимо Воздвиження цієї Святині”.

Далі слово мав митр. прот. Василь Мізюк, який поділився спогадами про історію будівництва Собору, про священиків і парафіян, які брали активну участь в цьому процесі. Також священик подякував Преосвященному Владиці за жертовне служіння,  турботу та особливу опіку над  Кафедральним Собором та вручив святу просфору.

Також Архіпастиря, духовенство та парафіян Собору привітав Директор Коломийського медичного коледжу Василь Петрович Васкул.

Після уставного Многоліття на церковному подвір’ї, біля Хреста духовенством було звершено читання Акафіста Хресту Господньому.

Далі вихованці Катехитичної школи “Діти Божі”, яка діє при Кафедральному Соборі, представили для присутніх тематичну концертну програму, після чого всі отримали унікальні святкові смаколики.