Всеношна напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього

26 Вересня 2022

26 вересня 2022 року, напередодні великого дванадесятого свята – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у головіній Святині Коломийської Єпархії – Кафедральному Соборі Преображення Господнього, звершив Всеношне бдіння із Чином Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Преосвященному Владиці Юліану за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Тарас Мойсюк, ієрей Василь Деркач, завідувач канцелярією Єпархіального Управління ієрей Іван Венгрин, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук, диякон Назар Ягнич та диякон Андріан Ужитчак.

Дане богослужіння є особливим, оскільки в ньому згадується подія віднайдення Хреста Господнього Святою Рівноапостольною імператрицею Єленою – матір’ю Святого Рівноапостольного імператора Константина Великого та виставлення Його на поклоніння всім людям.

Хрест у Церкві в цей день прикрашається живими квітами. Полієлей звершується у вівтарі, де на Святому Престолі, на місці Євангелії, знаходиться Святий Хрест. Лунає багато піснеспівів, у яких прославляється Хрест Господній, як Символ нашого спасіння і жертовної любові Божої до свого творіння – людини. У Євангельському читанні Господь сповіщає, якою смертю Він має померти і які спасительні наслідки буде мати ця жертва для віруючих у Нього послідовників.

Згідно православної традиції, у часі вечірнього богослужіння Архієрей звершив торжественний та глибокий за своїм змістом Чин Воздвиження Хреста Господнього, адже «Хрест Господній є спасінням Церкви, Хрест є похвалою для тих, хто поклав на нього свою надію, Хрест – наше визволенням

від бід, і початок дарованих нам благ, Хрест – примирення з Богом», – так говорить про Хрест Господній великий учитель Церкви і Святитель Іоан Злотоустий у своєму Слові на Воздвиження, пам’ять якого також згадуємо в день Прослави символу нашого спасіння.

Після святкового богослужіння вірні мали можливість приклалися до Чесного і Животворчого Хреста Господнього, а Його Преосвященство, помазуючи усіх освяченим єлеєм, вітав із святом.