Урочисте Архієрейське богослужіння на свято Успіння Пресвятої Богородиці

28 Серпня 2021

28 серпня 2021 року, в день величного дванадесятого свята – Успіння  Пресвятої Богородиці, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію.

Архіпастирю за святковим богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк, прот. Мирослав Пушкарук, протодиякон Антон Трачук та протодиякон Михайло Голіней.

Після відпусту Його Преосвященство звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій зазначив, що двома величними Богородичними святами розпочинається і завершується Церковний рік: “Різдво і Успіння Пресвятої Богородиці – це нагадування про нашу власну тимчасовість в цьому світі. Але разом з цим нам відкривається інша істина: будучи створеною за Образом і Подобою Божими, людина не помирає назавжди, а після смерті її чекає вічне життя”.

Єпископ Юліан нагадав, що Успіння Пресвятої Богородиці ще іменується Богородичною Пасхою: “Як Світлому і радісному Христовому Воскресінню передує строгий піст, так і в часі посту перебували православні християни до самого свята Успіння. Подібно як Пасха Христова – це свято радості, так і до радості Церква закликає в часі Успіння, адже Богородиця не померла, а в своєму тихому Успінні зустріла Свого Сина – Господа нашого Ісуса Христа”.

Також Владика Юліан пояснив причину людської смертності та навів Євангельські приклади, коли Христос воскрешав померлих, тим самим доводячи що Він є володар життя і смерті.

“Божа любов і Боже милосердя стане запорукою нашого власного воскресіння і вічного блаженства. Ми не знаємо ні дня ні години своєї смерті, але знаємо, як ми повинні достойно прожити це тимчасове земне життя”, –  сказав Архієрей.

На завершення Керуючий Коломийською Єпархією привітав усіх зі святом та подав своє архіпастирське благословення.