Урочисте Архієрейське богослужіння у Храмі Святих рівноапостольних Константина і Єлени міста Коломиї

16 Червня 2021

6 червня 2021 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святих рівноапостольних Константина і Єлени міста Коломиї (масив Леонтовича), де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

На церковному подвір’ї Керуючого Коломийською Єпархією із короваєм, квітами та привітаннями зустріли вихованці Катехитичної Школи “Небесний Човник”, під керівництвом викладача – Любові Дмитрівни Свищук, парафіяни та гості Храму, які із нетерпінням очікували на приїзд свого Архіпастиря.

У притворі Правлячого Архієрея зустрів настоятель Храму прот. Василь Юрчук та запросив очолити святкове богослужіння.

Його Преосвященству за Божественною Літургією співслужили: митр. прот. Василь Струк, прот. Василь Юрчук, працівник Єпархіального Управління прот. Василь Бойчук, прот. Василь Кушерський та протодиякон Антон Трачук.

Після відпусту Владика Юліан звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій розтлумачив Євангельську розповідь про сліпонародженого: “Після свого прозріння сліпонароджений став апологетом Христовим, адже з такою завзятістю і сміливістю розмовляв з фарисеями, докоряючи їм і вказуючи на їхні помилки”.

Також Архіпастир пояснив, чому Господь Ісус Христос іменує себе Світлом.

“До Христа людство перебувало в темряві незнання. Лише з приходом у світ Спасителя – Самої Істини, яка просвічує усіх, стало можливим правдиве богослів’я та правдивий зміст людського життя”, – зазначив Преосвященний Владика.

Після проповіді Його Преосвященство привітав настоятеля та парафіян із престольним святом, яке відзначалося в четвер, побажав завжди перебувати в опіці Бога, опіці Пресвятої Богородиці, а також завжди відчувати заступництво своїх небесних покровителів святих рівноапостольних Константина та Єлени.

Архіпастир зауважив, що характерною особливістю життя даної релігійної громади є їхня активна діяльність у справі катехизації дітей і молоді, а також особливий родинний дух, який панує в парафіяльному житті.

Говорячи про настоятеля Єпископ Юліан зазначив: “Життя парафії – це відображення духовного стану і краси душі самого пастиря. Тому, дивлячись на парафіян і, знаючи, яка атмосфера парафіяльного життя, легко зауважити, що отець Василь веде свою паству істинною дорогою Христового вчення, сам є прикладом для вірних і своїх співбратів у служінні”.

Далі Правлячий Архієрей нагородив активних парафіян Подяками Єпархіального Управління: Ватрича Василя Дмитровича, Яцурака Миколу Васильовича та Свищук Любов Дмитрівну.

У свою чергу прот. Василь Юрчук подякував Його Преосвященству за візитацію, щиру молитву та повчальні слова проповіді, зауваживши, що завжди він і його парафіяни із нетерпінням, трепетом і духовною радістю чекають на приїзд Архієрея та відчувають духовну спрагу за живим Євангельським словом Владики Юліана. На знак своєї любові та вдячності священик підніс Архіпастирю букет троянд.

Також на Божественній Літургії молились благодійники Храму, депутати Коломийської міської ради: Федчук Сергій Васильович та Гнатишин Тарас Федорович.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та Чином Малого освячення води.