Урочисте архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята Храму міста Косів

08 Липня 2021

7 липня 2021 року, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, з нагоди престольного свята, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Різдва Іоана Хрестителя міста Косів, Косівського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію, читання Акафіста та Чин Малого освячення води.

Преосвященного Владику, як великого гостя, з короваєм, квітами та словами привітань зустрічали парафіяни  й гості Храму та, під мелодійний передзвін, провели до Святині. У притворі Його Преосвященство зустрів настоятель Храму прот. Ростислав Близнюк та запросив очолити святкове богослужіння.

Керуючому Коломийською Єпархією за Божественною Літургією співслужили: благочинний Косівського благочиння, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів митр. прот. Іван Близнюк; митр. прот. Яків Стефанюк; настоятель Храму Різдва Івана Хрестителя міста Косів та Храму Святого Преподобного Онуфрія Великого села Город прот. Ростислав Близнюк; настоятель Храму Святителя Василія Великого села Річка прот. Володимир Левицький та протодиякон Антон Трачук.

На Малому вході, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Правлячий Архієрей нагородив настоятеля Храму прот. Ростислава Близнюка правом носіння Митри.

Після відпусту Єпископ Юліан виголосив повчальну проповідь, в якій зазначив: “В сучасному світі величною людиною вважають ту, яка досягла великої слави, влади й багатства. Іоан Хреститель був великим у Бога, що означає – виконувати Його Святу волю, живучи по Його заповідях”.

Також Архіпастир зазначив, що святість – це природній стан людини, яку Бог створив за своїм образом і подобою, а гріховність – це те,  що  їх спотворює.

“Всі ми покликані до святості і носимо в собі цей Богом дарований потенціал. Іоан Хреститель реалізував у своєму житті цей потенціал. Також він не боявся говорити і відстоювати правду, навіть перед лицем смерті. Сам Бог іменується Правдою та Істиною. Бути апологетом правди – це бути на боці Бога та проповідувати про Нього”, – наголосив Архіпастир.

Також Преосвященний  Владика згадав про колишнього настоятеля Храму отця Дмитра Близнюка – батька благочинного Косівського благочиння митр. прот. Івана Близнюка та митр. прот. Ростислава Близнюка: “Ви, двоє синів священика, самі обрали священичий шлях і стали хорошими продовжувачами справи свого батька, який своїм благочестивим життям та ревнісним служінням став для вас прикладом у житті”.

Далі Владика Юліан привітав настоятеля та релігійну громаду Храму із престольним святом і всіх косівчан із Днем міста,  зазначивши, що престольне свято у  місті Косові – це місце особливого вшанування великого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

Також Керуючий Коломийською Єпархією привітав митр. прот. Ростислава з найвищою богослужбовою нагородою – правом носіння Митри, нагадавши, яке символічне значення має цей атрибут священичого облачення.

Опісля, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Владика Юліан нагороди релігійну громаду Храму Благословенною Митрополичою Першосвятительською Грамотою.

У свою чергу настоятель Храму митр. прот. Ростислав Близнюк висловив щиру вдячність Архіпастирю за візитацію, щиру молитву, мудрі слова повчання та вручив святу просфору.

Завершилось урочисте богослужіння читанням Акафіста Предтечі і Хрестителю Господньому Іоану, Чином Малого освячення води та Хресним ходом довкола Храму.

Після цього, на церковному подвір’ї, Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства,  звершив заупокійну Літію на могилі колишнього благочинного Косівського благочиння та настоятеля місцевого Храму митр. прот. Дмитра Близнюка (1944-2004).