Преосвященний Владика Юліан провів прес-конференцію з нагоди Першосвятительського візиту в Коломийську Єпархію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія

05 Липня 2021

5  липня 2021 року, в прес-центрі Єпархіального Управління, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, дав прес-конференцію представникам ЗМІ з нагоди Першосвятительського візиту до Коломийської Єпархії Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Коломийську Єпархію 16-18 липня цього року.

В конференції взяли участь: заступник голови Косівської територіальної громади Володимир Петричук; Головний редактор Телерадіокомпанії “НТК” Тамара Приходько, Головний редактор газети “Вільний голос” Валентина  Близнюк; головний редактор газети “Верховинські вісті” – Роман Клим; заступник головного редактора газети “Коломийський вісник” Ольга Гаврилюк; начальник відділу інформаційного забезпечення Коломийської міської ради Михайло Качанський; начальник інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Городенківської територіальної громади Зоряна Заячківська; головний спеціаліст відділу культури Косівської РДА прот. Василь Струк; головний спеціаліст Верховинської селищної громади Дмитро Марчук; оператор Телерадіокомпанії “НТК” Ігор Кофлюк; оператор Телерадіокомпанії “РАІ” Галина Ровенчук; фахівець з інтерв’юрування Городенківської територіальної громади Ксенія Лукієнчук, а також працівники інформаційно-видавничого відділу Коломийської Єпархії: керівник відділу – прот. Віталій Козак, заступник керівника прот. Юрій Гушул, прот. Василь Лазарович, прот. Микола Грицанюк; прот. Анатолій Момот; ієрей Іван Венгрин та протодиякон Антон Трачук.

Після спільної молитви Керуючий Коломийською Єпархією ознайомив  присутніх журналістів та представників органів місцевого самоврядування із остаточним детальним графіком перебування Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в Коломийській Єпархії 16-18 липня цього року  та про стан справ у підготовці до офіційного візиту.

Далі журналісти ставили Правлячому Архієрею питання та отримували вичерпні відповіді.

На завершення прес-конференції Преосвящений Владика Юліан наголосив, що даний візит Предстоятеля Православної Церкви України із нетерпінням очікують духовенство й вірні Коломийської Єпархії та висловив впевненість, що він свідчитиме про єдність Українського Православ’я та сприятиме міжконфесійному порозумінню і співпраці на засадах християнської любові.

Після цього Єпископ Юліан та представники ЗМІ вирушили до Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї, де помолились і приклались до Святинь Собору та мали можливість побачити завершення внутрішніх і зовнішніх робіт.

На завершення Архієрей висловив вдячність журналістам за співпрацю, побажав плідних успіхів та подав своє архіпастирське благословення.

Прес-реліз

щодо візиту Предстоятеля Православної Церкви України – Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Коломийську Єпархію

16–18 липня 2021 року, на запрошення Керуючого Коломийською Єпархією Єпископа Коломийського і Косівського Юліана до Коломийської Єпархії, з триденним Першосвятительским візитом, прибуде Предстоятель Православної Церкви України – Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Програма перебування Предстоятеля ПЦУ на теренах Коломийської Єпархії включатиме такі події:

16 липня 2021 року, о 17:00 год., Його Блаженство зустрічатимуть представники духовенства та влади на межі Тернопільської та Івано-Франківської областей (с. Устечко – с. Семаківці).

17 липня 2021 року, о 10:00 год., Блаженнійший Митрополит Епіфаній у співслужінні: Митрополита Галицького Андрія, Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, Архієпископа Чернівецького та Хотинського Германа, Архієпископа Вишгородського Агапіта, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та запрошених священнослужителів звершить Чин Освячення новозбудованого Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги у селі Мишин Коломийського району. Після освячення відбудеться Архієрейська Божественна Літургія.

Для довідки: Святиня у Мишині будувалася 8 років. У жовтні 2013 року Владика Юліан звершив Чин Заснування церкви і встановлення Хреста на місці будівництва. Уже через місяць в облаштованому поряд приміщенні була відслужена перша Божественна Літургія.

Цього ж дня, о 17:00, Предстоятель відвідає місто Косів, де очолить Панахиду біля скульптурного зображення Патріарха Володимира (Романюка) – великого патріота України, політв’язня, жертовного борця за автокефалію Православної Церкви. 14 липня виповниться 26 років з дня його кончини.

Для довідки. Пам’ятник Патріарху Володимиру було споруджено з благословення та ініціативи Єпископа Юліана. У 2017 Владика Юліан відкрив та освятив його. Це єдиний пам’ятник духовному лідеру Українського Православ’я.

18 липня 2021 року, о 9:00, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Блаженнійший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній, у співслужінні ієрархів Православної Церкви України: Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, Архієпископа Дрогобицького і Самбірського Якова, Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія, Архієпископа Вишгородського Агапіта, Єпископа Коломийського і Косівського Юліана та духовенства Коломийської Єпархії, очолить святкову Божественну Літургію й здійснить освячення розписів Собору.

Для довідки. Будівництво Собору розпочалося в 1992 році. Через дев’ять років тут відбулося перше архієрейське богослужіння, очолюване Єпископом Іоаном (Бойчуком). З призначенням у 2013 році на Коломийську Кафедру Владики Юліана тут розпочалися масштабні будівельно-реставраційні роботи. З благословення та під пильним керівництвом Архієрея, при підтримці доброчинців, упродовж 2013–2021 років здійснено прекрасний та величний розпис Собору разом з унікальною ліпниною покритою золотом, виготовлено й освячено новий іконостас, престіл, жертовник. Собор прикрасив коштовний вітраж Христа Спасителя – один із найбільших на Західній Україні. В Соборі облаштовано багато додаткових приміщень: клас катехитичної школи «Діти Божі», нові ризниці, бібліотека, клас для хору. Собор прикрашений новим гранітним покриттям із вмонтованою теплою підлогою, цоколь оздоблено каменем, а довкола Собору вистелено бруківку.